Судове рішення #8432939

ПОСТАНОВА

Іменем   України

                     

23 березня 2010 року                                                 Справа № 2а-1075/10/1270

Категорія 6.12                                                          

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:                                 Борзаниці С.В.

при  секретарі:                     Гапоновій І.В.,

за участю сторін:

представника позивача:        Хомутянська Л.В.

                                                    (довіреність № 545/06 від 08.02.2010 року)

представника відповідача:    Бондарева І.М.

                                                    (довіреність № 14-267д  від 28.12.2007 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Свердловську Луганської області  до  Державного підприємства «Свердловантрацит» відокремлений підрозділ  «Шахта «Харківська»   про стягнення  недоїмки по страховим внескам, -  

 

В С Т А Н О В И В:

09 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Свердловську Луганської області  до  Відокремленого підрозділу  «Шахта «Харківська» Державного підприємства «Свердловантрацит»  про стягнення  недоїмки по страховим внескам.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Відокремлений підрозділ  «Шахта «Харківська» Державного підприємства «Свердловантрацит»  є платником страхових внесків  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Частиною 2 ст. 45 Закону України ?ро загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Станом на 01.01.2010 року за відповідачем  утворилася заборгованість по страховим внескам в сумі  1 707949,76 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача.

02 березня 2010 року представник позивача надав суду  заяву про уточнення найменування відповідача, згідно якої просив вважати правильним найменуванням відповідача – Державне підприємство «Свердловантрацит» відокремлений підрозділ  «Шахта «Харківська».  

Представник позивача у судове засіданні підтримав позов повністю.

Представник відповідача під час судового засідання позов не визнав, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Відокремлений   підрозділ  «Шахта «Харківська»  Державного підприємства «Свердловантрацит» зареєстрований  у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Свердловську Луганської області за № 1209000035 від 11.04.2001 року.

У зв’язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків за відповідачем, станом на 01.01.2010 року, утворилася заборгованість в сумі  1 707949,76 грн.

До цього часу сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Частиною 2 ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Відповідно до ч.1 ст. 47 зазначеного Закону, страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва,  встановлюються  законом.

Пунктом 4.12 Інструкції ?ро порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України”, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007  N 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України  01 серпня 2007 року за № 867/14134, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями — у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

 Згідно з п. 4.13 зазначеної Інстркуції, нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.

Оскільки сума заборгованості по сплаті страхових внесків до цього часу відповідачем не сплачена позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню .

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку

На підставі викладеного, керуючись Законом України ?ро загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ”, ст.ст. 2, 17,  87, 94, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд -

 

                      П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Свердловську Луганської області  до  Державного підприємства «Свердловантрацит» відокремлений підрозділ  «Шахта «Харківська»   про стягнення  недоїмки по страховим внескам задовольнити повністю.

           Стягнути з Державного підприємства «Свердловантрацит» відокремлений підрозділ  «Шахта «Харківська» на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Свердловську Луганської області  недоїмку по страховим внескам  у сумі 1 707949,76 грн. (один мільйон сімсот сім тисяч дев’ятсот сорок дев’ять гривень сімдесят шість копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається  протягом десяти  днів  з дня  її проголошення, в разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна  скарга на постанову суду першої інстанції  подається протягом двадцяти днів після  подання заяви  про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга  може бути подана  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо  було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Постанову складено у повному обсязі та підписано 26 березня 2010 року.

   Суддя                                                                                                                           С.В. Борзаниця                                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація