КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а–3426/09 Головуючий у 1 інстанції Сушко О.О.
Суддя-доповідач Літвіна Н.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2010 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів :
Головуючого судді Літвіної Н.М.
суддів: Ситникова О.Ф.
Хрімлі О.Г.
при секретарі: Овчіннікові А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови Ладижинський міський суд Вінницької області від 02 квітня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області про виплату недоплачених сум щорічної допомоги до 5 травня, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області про виплату недоплачених сум щорічної допомоги до 5 травня.
Постановою Ладижинського міського суду Вінницької області від 02 квітня 2007 позов ОСОБА_4 було задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач Управління праці та соціального захисту населення Ладиженської міської ради Вінницької області подав апеляційну скаргу разом з заявою про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови суду.
Свою заяву обґрунтовує тим, що повний текст оскаржуваної постанови вони отримали 10 листопада 2008 року.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява про поновлення строку на апеляційне оскарження не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. ч. 3, 5 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до п. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення .
У своїй заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження у якості причини пропуску строку на апеляційне оскарження вказують те, що повний текст оскаржуваної постанови вони отримали 10 листопада 2008 року.
Як вбачається з протоколу судового засідання від 02 квітня 2007 року представник відповідача ОСОБА_5, була присутньою в судовому засіданні де і було проголошено повний текст оскаржуваної постанови.
Заява на апеляційне оскарження до суду першої інстанції подана не була, а апеляційна скарга на постанову Ладижинського міського суду Вінницької області від 02 квітня 2007 року подана 13 січня 2009 року.
Вважають, що ними був пропущений строк на оскарження постанови суду першої інстанції не з власної вини, а тому просять його поновити.
Приймаючи до уваги вищевикладені доводи, колегія суддів вважає причини пропуску строку на апеляційне оскарження неповажними, оскільки представники відповідача не були позбавлені можливості після отримання повного текст оскаржуваної постанови (10 листопада 2008 року) подати заяву на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу у строки передбачені чинним законодавством.
Керуючись ст. ст. 102, 185, 186, 206 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області - відмовити .
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради Вінницької області на постанову Ладижинського міського суду Вінницької області від 02 квітня 2007 року - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 16 лютого 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 15 лютого 2010 року.