КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-39440/08 Головуючий у І інстанції – Стасюк М.І.
Суддя-доповідач – Глущенко Я.Б.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2010 року Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого – судді Глущенко Я.Б,
суддів Земляної Г.В., Федорової Г.Г.,
при секретарі Токар М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними і зобов’язання вчинити певні дії, за заявою Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про заміну сторони у виконавчому провадженні, за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на ухвалу Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 03 листопада 2008 року,
В С Т А Н О В И В:
Постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 22 грудня 2007 року відповідача зобов’язано здійснити перерахунок пенсії позивача.
Ухвалою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 03 листопада 2008 року відмовлено в задоволенні заяви УМВС України у Вінницькій області про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Не погоджуючись з ухвалою суду, УМВС України у Вінницькій області подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та постановити ухвалу, якою замінити сторону у виконавчому провадженні.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду – скасуванню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд першої інстанції виходив з того, що призначення, перерахунок та виплата пенсії позивачу до 01.01.2007 року має проводитися УМВС України у Вінницькій області.
Проте, з таким висновком суду не можна погодитися.
Відповідно до ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України.
Виплата пенсій, в тому числі призначених до введення в дію цього Закону, здійснюється органами Пенсійного фонду через установи ВАТ «Ощадний банк України» за місцем фактичного проживання пенсіонера або за його бажанням через установи банків, з якими Пенсійним фондом України укладено відповідні договори, на підставі документів та у порядку, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Тобто, на сьогодні функції з виплати пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ покладені на органи Пенсійного фонду України.
На користь такого висновку свідчать і положення постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».
Відповідно до цієї постанови саме органи Пенсійного фонду України з часу набуття чинності цим нормативно-правовим актом мають здійснювати призначення та виплату пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно п. 15 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Відтак, враховуючи, що місцем проживання позивача є м. Хмільник Вінницької області, належною стороною у виконавчому провадженні має бути відповідне управління Пенсійного фонду України, яким в даному випадку є Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Отже, суд першої інстанції помилково відмовив у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно зі ст. 202 ч. 1 п. 4 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує ухвалу суду і постановлює нове рішення, якщо судом порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
За таких обставин, ухвала Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 03 листопада 2008 року підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 199, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області - задовольнити.
Ухвалу Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 03 листопада 2008 року – скасувати.
Заяву Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому провадженні з Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Глущенко Я.Б.
суддя Земляна Г.В.
суддя Федорова Г.Г.
Повний текст ухвали складений 01 березня 2010 року.