КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2-а-15736/08/2570 Головуючий у 1-й інстанції Гром Л.М. Суддя доповідач Земляна Г.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2010 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Земляна Г.В., вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області про зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну допомогу дитині війни, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області про зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну допомогу дитині війни.
Не погоджуючись з судовим рішенням представник Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області подав апеляційну скаргу на вказану постанову.
В своїй апеляційній скарзі, яка надійшла на адресу суду 24 березня 2009 року, представник Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області просить скасувати постанову суду першої інстанції.
Перевіривши апеляційну скаргу представника Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та її слід повернути з наступних підстав.
Згідно ч.3 ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення з поважних причин.
Згідно матеріалів справи вбачається, що дана справа була розглянута судом першої інстанції в порядку письмового провадження 25 лютого 2009 року. 26 лютого 2009 року копія постанови суду направлена відповідачу.
Заяви про поновлення пропущеного строку апелянтом подано до суду не було, в апеляційній скарзі питання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду також не ставиться . Даних про несвоєчасне отримання постанови суду відповідачем не надано.
Таким чином, відповідачем пропущено термін для надання апеляційної скарги на постанову суду без поважних причин.
Відповідно до пункту 23 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз’яснено, що виходячи зі змісту частини шостої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні суди повинні мати на увазі, що суддя (одноособово) повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строку на її подання, якщо відсутня заява про поновлення такого строку.
Отже, враховуючи вищенаведене, апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року слід повернути, особі, яка її подала.
Особі, яка подала апеляційну скаргу слід роз’яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторно звернутися до суду із аналогічною скаргою при наявності заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду з поважних причин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 102, 160, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 23 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», суддя, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну с каргу Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжин Чернігівської області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25 лютого 2009 року – повернути особі, яка її подала .
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції відповідно до ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
Київського апеляційного
адміністративного суду Г.В. Земляна