Судове рішення #8418419

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                       

Справа № 13/463 (2-а-9762/08)                                                Головуючий у І інстанції – Степанюк А.Г.                                                                                                                                  

 Суддя-доповідач – Глущенко Я.Б.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

01 березня 2010 року                                         м. Київ

     

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

                      головуючого – судді Глущенко Я.Б.,

                               суддів                         Коротких А.Ю., Федорової Г.Г.,

                      при секретарі             Токар М.Г.,

         

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом  ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві про визнання протиправними дій та рішення, зобов’язання зробити перерахунок розміру призначеного пенсійного забезпечення, за апеляційною скаргою  Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 лютого 2009 року,

В С Т А Н О В И В :

У 2008 році позивач звернувся у суд з позовом про перерахунок розміру пенсії відповідно до вимог ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням та враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 лютого 2009 року позов задоволено частково: визнано неправомірними дії відповідача та зобов’язано зробити перерахунок розміру призначеного позивачу пенсійного забезпечення з дня його призначення - з 09.09.07 р.  - відповідно до вимог ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції Закону України від 4 квітня 2006 року «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців» згідно з даними грошового атестату про розмір грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідний оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення: надбавки, доплати, підвищення та премії у розмірах, установлених законодавством, у тому числі й щомісячну надбавку (доплату), встановлену позивачу як особі, яка мала право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і яка залишалася на службі за згодою та в інтересах справи.

Не погоджуючись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова  суду – скасуванню з ухваленням нового рішення з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачу пенсія має обраховувати відповідно до вимог ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 09.09.2007 року.

З таким висновком суду не можна погодитися.

Колегією суддів встановлено, що позивач проходив дійсну військову службу на офіцерських посадах у слідчому управлінні Служби безпеки України в період з 30.12.2000 року по 08.09.2007 року.

Звільнений з військової служби у відставку наказом Голови СБ України від 23.08.2007 року № 1378-ос на підставі п.п. «в» п. 65, п.п. «б» п. 67 (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби за контрактом та кадрової військової служби у Службі безпеки України.

Як зазначає позивач, на момент звільнення з військової служби вислуга років у пільговому обчисленні для визначення розміру пенсії становила повних 23 роки, у зв'язку з чим та з урахуванням підстав для звільнення, йому було призначене пенсійне забезпечення у розмірі 64 % від відповідних сум грошового забезпечення, а саме у розмірі 2433,10 грн. Проте, вважає, що наведений розмір пенсійного забезпечення не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки відповідач при визначенні розміру пенсії, неправомірно виходив з середньої суми додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням замість розміру додаткових видів грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням відповідно до грошового атестату.

Крім того, зазначає, що пенсійне забезпечення було нараховане йому без урахування щомісячної надбавки (доплати), які були встановленні йому як особі, яка має право на пенсію за вислугою років і яка залишена за її згодою та в інтересах справи на службі.

Обговорюючи обґрунтованість позовних вимог судова колегія виходить з наступного.

Згідно приписів п. «б» ч. 1 ст. 50 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам офіцерського складу пенсія призначається з наступного дня після звільнення їх зі служби .

Відповідно до положень ч. 3 ст. 43 цього Закону в редакції Закону України від 4 квітня 2006 року «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців», пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Дію норм ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зупинено на 2007 рік п. 25 ст. 71 Закону України від 19.12.2006 р. № 489-V «Про Державний бюджет на 2007 рік».

Статтею 37 Закону України від 19.12.2006 р. № 489-V «Про Державний бюджет на 2007 рік» установлено, що звільненим у 2006 - 2007 роках особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та членам їх сімей до грошового забезпечення для обчислення пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому при обчисленні пенсій у розрахунок грошового забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі.

Зазначені положення Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» не визнавалися неконституційними, а отже є чинними і обов'язковими до виконання.

Враховуючи вищевикладене, пенсія позивачу призначена відповідно до чинного законодавства на момент його виходу на пенсію, а отже відповідач виконав взяті державою зобов'язання та не порушив прав позивача.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 3, 202 ч. 1 п. 4 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Отже, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позову у повному обсязі.

   

Керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

    Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві - задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 лютого 2009 року - скасувати.

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Я.Б. Глущенко

суддя А.Ю. Коротких

суддя Г.Г. Федорова


Повний текст постанови складений 09 березня 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація