Судове рішення #8417863

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                 

Справа № 22-а-6273/09                                                     Головуючий у І інстанції Щавінський В.Р.

                                                                                                                                       Суддя-доповідач Літвіна Н.М.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

16 лютого 2010 року        Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

                    головуючого – судді       Літвіної Н.М.,

                    суддів                 Хрімлі О.Г.

                                        Ситникова О.Ф.

                при секретарі                                  Овчіннікові А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по невиплаченій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -

В С Т А Н О В И В :

В лютому 2008 року позивач звернулась із вказаним позовом, в якому просила стягнути з відповідача заборгованість з виплати державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» за 2007 рік в сумі 993,77 грн., зазначаючи, що вказана допомога була виплачена їй у значно меншому розмірі, що не відповідає розміру мінімального прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року - позов задоволено частково. Визнано дії відповідача  щодо виплати  щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, меншому, ніж це передбачено Законом України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою  працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» - неправомірним. Стягнуто з відповідача на користь позивача 622, 17 грн. заборгованості з виплати державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01 жовтня 2007 року по 31 грудня 2007 року.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

Колегією суддів встановлено, що позивач є матір’ю малолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

Відповідно до пункту 3 розділу VІІІ Прикінцевих положень названого Закону, розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року – 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.  

Статтею 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлений у наступних розмірах: з 1 січня 2007 року  - 434,00 грн., з 1 квітня 2007 року і до 30 вересня 2007 року  - 463,00 грн., з 1 жовтня 2007 року по 1 січня 2008 року – 470, 00 року.  

Проте, дію частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» зупинено на 2007 рік, згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» № 489-V від 19.12.2006 року, статтею 56 якого встановлено, що у 2007 році допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї, в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23-х відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, судовою колегією враховується, що рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення ст. 56 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік»,  якими зупинено дію частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Втім, відповідно до п. 3 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України  визнані неконституційними положення Закону України  «Про Державний бюджет України на 2007 рік» втратили чинність з дня ухвалення цього рішення, тобто з 9 липня 2007 року.

Отже, суд першої інстанції, дійшов обґрунтованого висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково за період з 01 жовтня 2007 року по грудень 2007 року.

Колегія суддів також погоджується з висновком суду першої інстанції, що вимоги позивача з приводу здійснення виплат вказаної допомоги по догляду за дитиною в подальшому не підлягають задоволенню, оскільки  Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення  змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни  до діючих законодавчих актів щодо проведення даної виплати.  На відповідність Конституції вказана норма не переглядалася.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову частково.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно з  п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об’єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини та дав правильну правову оцінку наданим доказам і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Андрушівської районної державної адміністрації Житомирської області – залишити без задоволення.

   

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 22 січня 2009 року – залишити без змін .

    Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 23 лютого 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

    Головуючий суддя:            

                     

                                   Судді:

Повний текст ухвали виготовлений 22 лютого 2010 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація