КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-1131/09 Головуючий у І інстанції – Клопот С.Л.
Суддя-доповідач – Глущенко Я.Б.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2010 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого – судді Глущенко Я.Б ,
суддів Земляної Г.В., Федорової Г.Г.,
при секретарі Токар М.Г.,
за участю:
представника відповідача – Клунко Ю.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про стягнення боргу, за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року,
В С Т А Н О В И В :
У 2008 році позивач звернувся у суд з позовом про стягнення з відповідачів донарахованої та не виплаченої пенсії як пенсіонеру-військовослужбовцю у сумі 31458,07 грн.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року позов задоволено: стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_4 31458,07 грн. донарахованої та не виплаченої пенсії.
Не погоджуючись з судовим рішенням, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду – без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачу Київським обласним військовим комісаріатом за рішенням суду донарахована до виплати сума пенсії, проте виплата не проведена та підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
З таким висновком суду не можна не погодитися.
Колегією суддів встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 25.05.2007 року та отримує пенсію за вислугу років.
Як убачається з матеріалів справи у червні 2006 року позивач звернувся з позовною заявою до Васильківського міськрайонного суду Київської області про зобов'язання Київського обласного військового комісаріату вчинити дії з донарахування розміру пенсії до рівня, визначеного чинними нормативно-правовими актами України, прийнятими з жовтня 1996 року.
Васильківський міськрайонний суд Київської області своєю постановою від 29.06.2006 року по справі № 2а-431/06 задовольнив позов та зобов'язав Київський обласний військовий комісаріат провести дії з донарахування позивачу пенсії за минулий час з 23 вересня 2003 року у повному обсязі без будь-яких обмежень з врахуванням -100% надбавки, введеної Указом Президента України від 23 лютого 2002 року № 173; з 23 вересня 2003 року - 70% надбавки, введеної Указом Президента України від травня 2003 року № 389/03; з 23 вересня 2003 року - 33,3%) премії, передбаченої наказом Міністра оборони України від 5 березня 2001 року № 75.
На підставі вказаного рішення суду, яке набрало законної сили, Київський обласний військовий комісаріат провів перерахунок пенсії та направив платіжне доручення серії Б № 173985 на виплату донарахованої суми 31458,07 грн. до Ощадного банку України 25.12.2006 року.
За повідомленням Київського обласного військкомату відповідно до листа Пенсійного фонду України від 29.01.2007 року № 1557/02-50 установи ВАТ «Державний Ощадбанк України» повернули в Київський ОВК платіжні документи на виплату донарахованої пенсії, які потім були направлені до Головного управління Пенсійного фонду України, а кошти так і залишилися невиплаченими.
Статтею 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року встановлено, що військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України. Виплата пенсій, в тому числі призначених до введення в дію цього Закону, здійснюється органами Пенсійного фонду через установи ВАТ «Ощадний банк України» за місцем фактичного проживання пенсіонера або за його бажанням через установи банків, з якими Пенсійним фондом України укладено відповідні договори, на підставі документів та у порядку, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до п. 2 ч. 2 Порядку «Передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 р. № 1522 органи Пенсійного фонду України приймають згідно із затвердженими графіками від органів, що здійснюють призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсійні справи, виплатні та інші документи, необхідні для виконання функцій з призначення і виплати пенсій.
Згідно постанови КМУ від 2 листопада 2006 р. № 1522 пенсійну справу позивача було передано з Київського ОВК до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області. За заявою позивача від 17.04.2007 року пенсійну справу передано до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у зв’язку зі зміною місця проживання, яка отримана останнім 25.05.2007 року.
Тобто, колегією суддів встановлено, що на цей час саме Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повинне виплатити позивачу донараховану пенсію і на жодний інший орган така виплата не покладена.
В січні 2008 року до Головного управління юстиції у м. Києві позивачем був направлений виконавчий лист про примусове виконання рішення суду, який був прийнятий до виконання виконавчою службою та по ньому було відкрите виконавче провадження згідно постанови від 23.01.2008 року.
В березні 2008 року позивач отримав постанову державного виконавця Прогонного В.Є. про закінчення виконавчого провадження в зв'язку з виконанням рішення суду в повному обсязі.
Таким чином Київський обласний військовий комісаріат за рішенням суду донарахував позивачу 31458,07 грн., однак як вбачається з матеріалів пенсійної справи зазначена сума виплачена не була.
Як встановлено судом першої інстанції та не спростовується колегією суддів донарахована сума є сумою боргу по пенсійному забезпеченню і підлягає стягненню з відповідача.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області - залишити без задоволення.
Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 26 листопада 2008 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складення в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Я.Б. Глущенко
суддя Г.В. Земляна
суддя Г.Г. Федорова
Повний текст ухвали складений 01 березня 2010 року.