Судове рішення #8409756

                КОПІЯ

ПОСТАНОВА

ІМ’ЯМ  УКРАЇНИ

23 березня 2010 року м. Харків


Військовий місцевий суд Харківського гарнізону у відкритому судовому засіданні в   приміщенні суду, в складі: головуючого підполковника юстиції Савенка М.Є., за участю секретаря Мяснянкіної А.П., прокурора – помічника військового прокурора Луганського гарнізону капітана юстиції Толока І.В., підсудного ОСОБА_3, розглядаючи кримінальну справу по обвинуваченню колишнього військовослужбовця військової частини 9938, прапорщика

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Голівка Донецької області, з вищою освітою, одруженого, має на утриманні неповнолітнього сина 2004 року народження, раніше не судимого, мешкає за адресою: АДРЕСА_1

у скоєні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 407 КК України,  –

ВСТАНОВИВ:

В підготовчій частині судового розгляду, ОСОБА_3, заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності відповідно до ст. 48 КК України, у зв’язку із зміною обстановки. Пояснивши це тим, що на сьогоднішній день він звільнений з військової служби, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався і завжди характеризувався позитивно, вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю та щиро покаявся.

Прокурор у суді не заперечував проти задоволення заявленого клопотання.

По суті ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках передбачених цим Кодексом.

Стаття 48 КК України передбачає, що особа, яка вперше вчинила злочин середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Згідно ст. 12 КК України злочин який вчинив ОСОБА_3, передбачений ч. 3 ст. 407 КК України, відноситься до злочинів середньої тяжкості.

Відповідно до ст. 7 КПК України суд вправі звільнити підсудного від кримінальної відповідальності, коли буде визнано, що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене особою діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

Заслухав думку учасників судового розгляду, дослідивши надані докази суд встановив, що злочин скоєний ОСОБА_3 є злочином середньої тяжкості, підсудний щиро покаявся в скоєному, до кримінальної відповідальності притягується вперше, на утриманні має неповнолітню дитину 2004 року народження.

Вчинене особою діяння на час розгляду не втратило суспільну небезпечність але суд вважає, що у зв’язку із звільненням ОСОБА_3 19.03.2010 року з військової служби, відбулися такі зміни які дозволяють стверджувати, що ця особа перестала бути суспільно небезпечною. Таке переконання суду ґрунтується на аналізі зібраних матеріалів кримінальної справи та долучених до них документів про звільнення ОСОБА_3 з військової служби, про образ його життя – він являється професійним спортсменом та тренером. Веде здоровий образ життя, має повноцінну сім’ю. Підчас досудового слідства активно сприяв розкриттю злочину, в суді щиро покаявся у вчиненому.

Таким чином суд встановив, що відбулася зміна об’єктивних (зовнішніх) умов життя, в яких перебувала особа на час вчинення злочину та які значною мірою позначались на її суспільній небезпечності, які у п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» та на думку суду слід трактувати як – зміна обстановки у вузькому розумінні.

Згідно того ж роз’яснення Верховного Суду звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України – право суду і особу можна визнати такою, що перестала бути суспільно небезпечною, у разі, коли вона сама або обстановка навколо неї зазнала таких змін, що унеможливлюють вчинення нею нового злочину.

На підставі викладеного, керуючись ст. 48 КК України, ст.ст. 7, 273, 282 КПК України, військовий місцевий суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_3 про закриття кримінальної справи і звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку із зміною обстановки задовольнити.

Кримінальну справу по обвинуваченню колишнього військовослужбовця військової частини 9938 прапорщика ОСОБА_3 в скоєні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 407 КК України закрити на підставі ст. 7 КПК України і звільнити його від кримінальної відповідальності згідно ст. 48 КК України.

Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_3 – підписку про невиїзд скасувати.

При набранні постанови законної сили, речові докази по справі, що знаходиться в кімнаті речових доказів військової прокуратури Луганського гарнізону повернути власникам: трудову книжку – ОСОБА_3, особову справу – дитячій спортивній школі, а телеграми – Луганскому прикордонному загону.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил через військовий місцевий суд Харківського гарнізону.

ДІЙСНА ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ

Головуючий по справі:                                                                                         САВЕНКО М

  • Номер: 5/785/54/16
  • Опис: клопотання Мельниченко І.М. про перерахування строку ув”язнення
  • Тип справи: на справу в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах (кримінальних провадженнях)
  • Номер справи: 1-23/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Савенко Микола Євгенович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.01.2016
  • Дата етапу: 21.01.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація