Судове рішення #8405380

Справа № 2-140/2010р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

01 квітня 2010 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді Корзаченка В.М.,

за участю секретаря Ями С.С.,

представника позивачки ОСОБА_3,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Носівського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Плосківської сільської ради Носівського району Чернігівської області про визнання права власності на Ѕ частину спадкового житлового будинку,

В С Т А Н О В И В:

11 березня 2010 року до Носівського районного суду звернулася ОСОБА_4 з позовом до Плосківської сільської ради Носівського району Чернігівської області про визнання за нею права власності на Ѕ частину спадкового житлового будинку з надвірними будівлями, який розташований по АДРЕСА_1, вартістю 56 263 (п’ятдесят шість тисяч двісті шістдесят три) гривні.

Позивачка обґрунтовує позов тим, що після смерті її чоловіка, ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, залишилося спадкове майно – Ѕ частина зазначеного домоволодіння. Вона є спадкоємицею майна за законом, прийняла спадщину, оскільки проживала на день смерті разом з ним, однак свідоцтво про право власності на Ѕ частину домоволодіння у селі Плоске вона не може отримати через те, що у спадкодавця були відсутні правовстановлюючі документи, оскільки за його життя вони не виготовлялися. На сьогодні вже виготовлено технічний паспорт на домоволодіння, однак право власності на його Ѕ частину необхідно встановити у судовому порядку.

Представник позивачки ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

У судове засідання представник Плосківської сільської ради не прибув, надіславши суду заяву від 22 березня 2010 року за № 73 про визнання позову та з проханням провести розгляд справи без участі представника сільської ради.

Заслухавши пояснення представника позивачки, вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого повторно 29 січня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Носівського районного управління юстиції Чернігівської області, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 68 років.

Довідкою Плосківської сільської ради від 04.03.2010 року № 112, підтверджується, що ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року , був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1. Разом з ним проживала його дружина ОСОБА_4.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України  спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він протягом шести місяців з часу відкриття спадщини не заявив про відмову від неї.

Довідкою Плосківської сільської ради від 04.03.2010 року № 113, підтверджується, що на домоволодіння по АДРЕСА_1 заборони чи арешту не зареєстровано.  

З довідки Носівської районної державної нотаріальної контори від 23 березня 2010 року   за № 176/01-14 вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, не заведена .

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Стаття 392 ЦК України передбачає, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно з якою у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення представника позивачки, вивчивши матеріали справи, беручи до уваги, що рішення у справі не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 328, 392, 1218, 1222, 1268   ЦК України, ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву ОСОБА_4 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на спадкове майно – Ѕ частину житлового будинку з надвірними будівлями, який розташований по АДРЕСА_1, вартістю 56 263 (п’ятдесят шість тисяч двісті шістдесят три) гривні після смерті ОСОБА_5,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Носівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація