Судове рішення #8403367

Справа № 2-А-221/10

ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА

                                                        П О С Т А Н О В А

                                 І м е н е м  У к р а ї н и

               

01 березня 2010 року                                                                                                                   м. Чернігів

    Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючого – судді Коверзнева В.О.,

при секретарі – Клименку С.В.,

з участю: позивача, відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Менського взводу Сандула Романа Григоровича, ВДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

                                                              в с т а н о в и в:

29.10.2009 року позивач звернувся до суду з позовом про скасування винесеної відповідачем 21.10.2009 року постанови по справі про адміністративне правопорушення, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого частиною 2 статті 122 КУпАП і накладено штраф в розмірі 430 грн.

У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав і наполягав на їх задоволенні.

Відповідач позов не визнав.

Представник співвідповідача не з’явився, про час і місце розгляду справи сповіщався належним чином.

    Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

    21.12.2009 року відносно позивача відповідачем було складено протокол про адміністративне правопорушення (серія СВ № 057737) і винесено постанову (серія СВ № 039972) про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 430 грн.

Як убачається з протоколу і постанови, в цей день о 17 год. 20 хв., позивач керуючи автомобілем «Мітсубіші» і рухаючись по вулиці Щорса в місті Чернігові, на перехресті з проспектом Миру проїхав на заборонений сигнал світлофору, зупинивши автомобіль за світлофором і дорожньою розміткою 1.12 «Стоп-лінія», чим порушив вимоги пункту 16.3 Правил дорожнього руху, і скоїв адміністративне правопорушення передбачене частиною 2 статті 122 КУпАП.

    Позивач з постановою не погодився. Він пояснив, що мав намір повернути праворуч, втім проїхавши світлофор побачив автомобіль, що рухався по перехрещуваній частині дороги, у зв’язку з чим був змушений застосовувати екстрене гальмування.

       

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В силу статті 69 цього Кодексу, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В справі про адміністративне правопорушення доказами також можуть бути показання технічних приладів та засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху (стаття 251 КУпАП).

З метою спростування доводів позивача відповідачем пред’явлено суду матеріали відеофіксації з яких чітко вбачається, що позивач зупинив свій автомобіль перед перехрестям з проспектом Миру, проте за світлофором і дорожньою розміткою 1.12 «Стоп-лінія».

З огляду на вимоги статті 251 КУпАП, матеріали відеофіксації здійснені за допомогою технічного приладу є належним доказом, що підтверджує порушення позивачем пункту 16.3 Правил дорожнього руху та скоєння ним адміністративного правопорушення передбаченого частиною 2 статті 122 КУпАП.

    За таких обставин позов не підлягає задоволенню.

   

    Керуючись статтями 158 – 163, 186 КАС України, суд

                                                              п о с т а н о в и в:

 у задоволенні позову ОСОБА_1 до інспектора ДПС Менського взводу Сандула Романа Григоровича, ВДАІ УМВС України в Чернігівській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо подається в строк, встановлений для подання заяви.

    Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація