Судове рішення #8400662

Справа № 2-131/2010р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

26 березня 2010 року м. Носівка

 Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді Корзаченка В.М.,

за участю секретаря             Ями С.С.,

позивачки ОСОБА_3,

відповідача ОСОБА_4,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Носівського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на дитину на час навчання,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка 09 березня 2010 року звернулася до Носівського районного суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, що продовжує навчання, у розмірі ј частини з усіх видів заробітку щомісячно, зазначивши, що вона отримувала аліменти на утримання доньки, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення останньою повноліття. На даний час донька навчається на денній формі навчання у Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту і знаходиться на неповному державному забезпеченні починаючи з 01 вересня 2008 року і до 30 червня 2011 року та знаходиться на її утриманні.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_3 підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити та стягнути з відповідача аліменти на утримання дочки на час навчання у розмірі ј частини з усіх видів заробітку щомісячно і судові витрати.

У судовому засіданні відповідач ОСОБА_4 позов визнав та погодився сплачувати аліменти на утримання дочки на час навчання у розмірі ј частини заробітку.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:

Відповідно до ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі, або у частці від заробітку платника аліментів. При цьому суд враховує стан здоров’я і матеріальний стан дитини та платника аліментів, наявність у останнього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України у справах про стягнення аліментів суд допускає негайне виконання рішень у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч. ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, беручи до уваги, що рішення у справі не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 199, 200 СК України та ст.ст. 88, 213, 215, 367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позовну заяву ОСОБА_3 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, який мешкає по АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка мешкає по АДРЕСА_2, на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка продовжує навчання у розмірі ј частини з усіх видів заробітку щомісячно до закінчення донькою навчання 30.06.2011 року, починаючи з 09 березня 2010 року.

    Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежів за один місяць.

    Стягнути з ОСОБА_4 51 (п’ятдесят одну) гривню державного мита на користь держави та 120 (сто двадцять) гривень на відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Носівський районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                          В.М. Корзаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація