Справа № 2- 859
2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И .
29 березня 2010 року Свердловский міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді Олейнікової Г.М.
при секретарі Даньшиній С.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Свердловська
справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Свердловського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованої електричної енергії ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся із позовом і в обґрунтовування заявлених вимог пояснив, що ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» відповідно до діючого законодавства України здійснює свою діяльність з постачання електричної енергії на території Луганської області. Згідно до ст.1 Закону України „Про електроенергетику, енергія електрична чи теплова енергія, що виробляється на об,єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу. У відповідності до п. 1.2 Правил користування електричної енергії , затверджених Постановою НКРЕ 31.07.1996 р. №28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 р. №910)- засоби обліку, це засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники, які використовуються для визначення обсягу електричної енергії та величини споживання електричної потужності. Відповідно до ч.1 ст. 19 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених КМУ № 1357 – розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами для населення на підставі фактичних показань приладів обліку. Відповідно до п. 37 Правил енергопостачальних має право: перевіряти справність приладів обліку , знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку ; згідно п. 42 . Споживач електричної енергії зобов,язаний: забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; невідкладно повідомляти енергепостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювати з метою збільшення споживання електричної потужності.
Відповідно до п. 48 Правил, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку .
19.08.2009 року під час перевірки дотримання Правил за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення Правил. Відповідач ОСОБА_1 ., який виступає споживачем електричної енергії, порушив Правила в частині розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, а саме підключення потужності, минаючи електролічильник (накид проводів на повітряну мережу енергопостачальника і в кімнатну розетку). При цьому електрична енергія споживалась, але не враховувалась приладом обліку (електролічильником) та відповідно не проводилась сплата за фактично використану при наявності виявленого порушення, електричну енергію.
Відповідно до п. 53 Правил вказане порушення Правил, зі сторони відповідача, було зафіксовано в акті № 033877 про порушення Правил користування електричною енергією для населення.
Згідно до п.1.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією,затверджених Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4.05.2006 року № 562, остання застосовується для визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення .
З розрахунку обсягу вартості не облікованої електричної енергії, внаслідок порушення Правил та споживання електричної енергії без обліку електролічильника склала 849,03 грн.
Позивач просить суд стягнути з відповідача вартість необлікованої електричної енергії в сумі 849,03 грн ., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30,00 грн. та судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, підтвердив обставини, викладені в заяві, наполягав на їх задоволенні.
Відповідач в судове засідання не з’явився. Про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.11), про причини неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим згідно ст. 224 ЦПК України розглянути справу за відсутності відповідача та постановити заочне рішення по справі.
Суд вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов,язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси , передбачені договором, а споживач зобов,язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання , а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
З акту № 033877 про порушення споживачем „ Правил користування електричною енергією для населення„ (а.с.4) убачається, що ОСОБА_1 припустив порушення Правил користування електричною енергією для населення, користуючись електричною енергією способом підключення потужності мінуючи електролічильник ( підключення накидом проводів на мережу електропередачі на кімнатну розетку ).
У відповідності до п. 48 Правил користування електричною енергією для населення « споживач несе відповідальність згідно із законодавством за : розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідач здійснив розкрадання електричної енергії, оскільки без приладу обліку користувався електричною енергією, що підтверджується актом № 033877 від 19.08.2009 року .
З розрахунку розміру вартості не облікованої електричної енергії ( а.с.5) убачається, у результаті скоєного порушення ОСОБА_1, не враховувалась електроенергія та її розмір складає 849,03 грн.
Суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача вартість не облікованої електричної енергії в розмірі 849,03 грн.
Згідно ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., а також судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави.
Керуючись ст. 10,11, 60, 212-215, 224 ЦПК України, на підставі ст.714 ЦПК України, п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ТОВ „Луганське енергетичне об'єднання” в особі Свердловського РЕМ, р/рахунок № 260313169060 у філії ЛОУ ВАТ «Ощадбанк», МФО 304665, код 31443937, вартість не облікованої електричної енергії в розмірі 849,03 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. на рахунок № 2600418644 у ЛОД ВАТ „Райффайзен банк Аваль”, МФО 304007, код 31443937.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п'яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Свердловський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-859/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Олейнікова Ганна Миколаївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.11.2010
- Дата етапу: 08.12.2010