Справа №2-О-13/2007 р.
РІШ Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: Бабоїд О.М.
при секретарі: Овчаренко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща справу за заявою адміністрації Таращанської центральної районної лікарні Київської області, заінтересована особа: ОСОБА_1 про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
ВСТАНОВИВ: Заявник звернувся до суду з даною заявою. В судовому засіданні представник заявника підтримала заявлені вимоги та, будучи допитаною в якості свідка у відповідності зі ст. 62 ЦПК України, пояснила суду, що заінтересована особа по даній справі - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в 2004 році прибула до Таращанського району з Кіровоградської області, без постійного місця проживання. Після пологів ІНФОРМАЦІЯ_2 при флюрографічному обстеженні у неї було виявлено вогнищевий туберкульоз легень в фазі інфільтрації, супутній діагноз В - 20. ОСОБА_1 була викликана до протитуберкульозного кабінету, де з нею була проведена бесіда і її було направлено на лікування в спеціалізоване відділення Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру, куди вона не з'явилась і лікування не пройшла. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 було повторно викликано на прийом, проте вона не з'явилась. За викликом на амбулаторний прийом ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 не з'явилася також. Фтизіатром Таращанського району ОСОБА_1 не спостерігалась через часту зміну місця проживання і лише в листопаді місяці 2005 року після пологів за нею здійснювалося спостереження.
ІНФОРМАЦІЯ_5 під час рентгенологічного обстеження ОСОБА_1 в пологовому відділенні Таращанської ЦРЛ рентгенологом було виявлено зміни в її легенях. ОСОБА_1 була переведена для обстеження та лікування в протитуберкульозне відділення Таращанської ЦРЛ, але вона втекла з машини швидкої допомоги, про що комісією був складений відповідний акт.
Розглянувши рентгенологічне обстеження хворої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження від ІНФОРМАЦІЯ_5, протитуберкульозна комісія відповідно до висновку від ІНФОРМАЦІЯ_6 встановила їй діагноз: дисемінований туберкульоз обох легень в фазі інфільтрації і розпаду, супутнє захворювання В - 20.
Таким чином, ОСОБА_1 є хворою на заразну форму туберкульозу, в тому числі, соціально дезадаптована, із супутнім захворюванням на В20, ухиляється від лікування і становить загрозу розповсюдження хвороби серед населення, а тому підлягає обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозного закладу.
Просить суд ухвалити рішення про обов'язкову госпіталізацію хворої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, мешканки АДРЕСА_1 до протитуберкульозного закладу - Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру на строк 8 місяців.
Заінтересована особа - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи належно повідомлена, про причини неявки до суду не повідомила.
Враховуючи висновок головного лікаря Таращанського району та районного фтизіатра, згідно якого перебування ОСОБА_1 в залі засідання Таращанського районного суду може бути небезпечним для учасників процесу, відповідно до ст. 285 ЦПК України суд вирішує заявлену вимогу за відсутності заінтересованої особи.
Судом встановлено, що заінтересована особа по даній справі - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в 2004 році прибула до Таращанського району з Кіровоградської області, без постійного місця проживання. Після пологів ІНФОРМАЦІЯ_2 при флюрографічному обстеженні у неї було виявлено вогнищевий туберкульоз легень в фазі інфільтрації, супутній діагноз В - 20. ОСОБА_1 була викликана до протитуберкульозного кабінету, де з нею була
проведена бесіда і її було направлено на лікування в спеціалізоване відділення Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру, куди вона не з'явилась і лікування не пройшла. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 було повторно викликано на прийом, проте вона не з'явилась. За викликом на амбулаторний прийом ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 не з'явилася також. Фтизіатром району ОСОБА_1 не спостерігалась через часту зміну місця проживання і лише в листопаді місяці 2005 року після пологів за нею здійснювалося спостереження.
ІНФОРМАЦІЯ_5 під час рентгенологічного обстеження ОСОБА_1 в пологовому відділенні Таращанської ЦРЛ рентгенологом було виявлено зміни в її легенях, внаслідок чого вона була переведена для обстеження та лікування в протитуберкульозне відділення Таращанської ЦРЛ. Проте по дорозі з пологового відділення до відділення до протитуберкульозного диспансеру ОСОБА_1 втекла з машини швидкої допомоги, про що комісією був складений відповідний акт.
Розглянувши рентгенологічне обстеження хворої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження від ІНФОРМАЦІЯ_5, протитуберкульозна комісія встановила їй діагноз: дисемінований туберкульоз обох легень в фазі інфільтрації і розпаду, супутнє захворювання В -20, про що свідчить висновок від ІНФОРМАЦІЯ_6.
Факт захворювання ОСОБА_1 на заразну форму туберкульозу, із супутнім захворюванням на В20, її соціальної дезадаптованості, ухилення від лікування і становлення загрози розповсюдження хвороби серед населення, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні на підставі наданих доказів - висновку протитуберкульозної комісії, виписки з медичної карти амбулаторного хворої ОСОБА_1 та інших матеріалів справи.
Статтею 12 Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» передбачено, що хворі на заразні форми туберкульозу, в тому числі соціально дезадаптовані, із супутніми захворюваннями на хронічний алкоголізм, наркоманію чи токсикоманію, підлягають обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів та зобов'язані пройти відповідне лікування.
Обов'язкова госпіталізація осіб, щодо яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється на строк до трьох місяців. Продовження лікування цих осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк на підставі висновку лікарської комісії протитуберкульозного закладу.
Враховуючи' вищевикладене, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 підлягає обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозного закладу на строк 3 місяці.
Вказані обставини стверджуються поясненнями представника заявника, допитаного в якості свідка, матеріалами справи, вивченими в судовому засіданні. Таким чином, заява підлягає задоволенню.
Згідно з п. 4 ч. 4 ст. 81 ЦПК України витрати на інформаційно - технічне забезпечення у справі про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу оплаті не підлягають.
Керуючись ст. 10, 11, 15, 62, 130, 174, 234, 235, 283 - 286 ЦПК України, ЗУ «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» від 05.07.2001 р. № 2586 - III із м. і доповненнями, суд,-
ВИРІШИВ:
Заяву задовільнити.
Госпіталізувати хвору ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, мешканку АДРЕСА_1 до протитуберкульозного закладу -Білоцерківського протитуберкульозного диспансеру на строк 3 місяці.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Таращанський суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.