П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 березня 2010 року справа № 2а-556/10/2370
10 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,
за участю:
представника позивача – Рябокінь З.Р. за довіреністю,
відповідач – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
22 лютого 2010 року державна податкова інспекція у місті Черкаси звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якій просить стягнути штрафні (фінансові) санкції в розмірі 388 грн. 00 коп.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач у судове засідання не з’явився, свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про день та час судового засідання повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_3, зареєстрований виконавчим комітетом Черкаської міської ради 17.04.1995 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Відповідач узятий на облік 17.04.1995 р. в ДПІ у м. Черкаси, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 19.01.1999 р. № 246/17-217.
Згідно із ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Головою ДПА в Черкаській області 31.03.2003 р. затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на квітень 2009 р., де за номером 58 вказана перевірка павільйону ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2.
15 квітня 2009 року заступником голови ДПА в Черкаській області ОСОБА_3 видані направлення № 003404 та № 003410, якими доручалось інспекторам податкової служби ДПА в Черкаській області ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з 15.04.2009 р. по 20.04.2009 р. провести планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
На підставі зазначених документів 15 квітня 2009 року о 13 год. 21 хв. вищезазначеними посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця ОСОБА_6 проведено планову перевірку за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 15.04.2009 р. № 000835. Продавець ОСОБА_6 підписала акт перевірки та зазначила, що зауважень до перевіряючих немає.
Проведеною перевіркою павільйону, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 та знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 встановлено факт реалізації товару, а саме: 1 пачки цигарок «Честерфілд» по ціні 5 грн. 00 коп., однієї пляшки пива «Славутич» по ціні 4 грн. 60 коп., на загальну суму 9 грн. 60 коп. Продавець отримала готівку 10 грн., видала товар та здачу, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ (чек).
Також перевіркою встановлено, що в павільйоні проводиться реалізація (з метою продажу) алкогольних напоїв, а саме: 1 пляшки бальзаму «Цілющий» ємкістю 0,5 л, міцністю 40% та 1 пляшки горілки «Златогор м’яка» ємкістю 0,5 л, міцністю 40% без наявності на пляшках марок акцизного збору.
При перевірці книги обліку розрахункових операцій встановлено невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку за 06.04.2009 р.
Таким чином, порушено пункти 1, 2, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, п. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP та ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.1995 р. № 329/95-ВР.
По факту порушень ОСОБА_6 в акті перевірки надала пояснення, де вказала, що акцизна марка була відірвана випадково під час розвантаження товару та Z звіт знятий не вчасно, так як того дня було відключення світла.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
З а порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки та у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (пункти 1, 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
На підставі зазначених норм вищезазначених статей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», державною податковою інспекцією у місті Черкаси прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 24.04.2009р., яким визначено штрафну (фінансову) санкцію в сумі 388 грн. 00 коп.
Вказане рішення отримано відповідачем 14.05.2009 р., про що свідчить його підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 24.04.2009 р.
Штрафні (фінансові) санкції за порушень Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» до відповідача не застосовувались.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Доказів про сплату суми штрафних (фінансових) санкцій відповідачем суду не надано.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (18010, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код 34503595) штрафні (фінансові) санкції в сумі 388 (триста вісімдесят вісім) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.В. Холод