У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 лютого 2010 року м. Черкаси № 2а-554/10/2370
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника слідчого відділу Придніпровського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання відшкодувати моральну шкоду, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до начальника слідчого відділу Придніпровського РВ УМВС України в Черкаській області, в якому просить визнати бездіяльність відповідача незаконною, відшкодувати моральну шкоду в розмірі 20 000 грн. та винести окрему ухвалу відповідно до ст. 166 КАС України, щодо порушень відповідачем законів України.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог ст. 40 Конституції України та ст. 13 Конвенції з прав людини не проводить слідчі дії по встановленню особи та вини злочинців передбачені ст. 174 КПК України. На думку позивача, така бездіяльність відповідача призвела до моральних страждань, а тому просить суд зобов’язати відповідача відшкодувати моральну шкоду в розмірі 20 000 грн.
Розглянувши позовну заяву, суддя приходить до висновку, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.
Кодексом адміністративного судочинства України (частина 1 статті 17 ) визначена компетенція адміністративних судів, яка поширюється на:
- спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Тобто компетенція адміністративних судів встановлює правила підсудності та розподілу адміністративних справ між судами різних рівнів (предметна підсудність), в межах одного рівня (територіальна підсудність), а також між судами різних інстанцій (інстанційна підсудність). У своїй сукупності ці правила становлять алгоритм визначення компетентного суду для розгляду кожної адміністративної справи.
Разом з тим, компетенція адміністративних судів не поширюється на справи, які належить вирішувати в порядку кримінального судочинства (пункт 2 частина 2 статті 17 КАС України).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач фактично оскаржує в порядку адміністративного судочинства бездіяльність посадових осіб Придніпровсьокого РВ УМВС України в Черкаській області, щодо встановлення особи та вини осіб, які на думку позивача були причетні до події злочину, тоді як порядок оскарження таких дій передбачено ст. 234 КПК України.
Отже, відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З врахуванням викладеного, суддя дійшов висновку про наявність підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст.ст. 109, 165 КАС України, суддя –
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до начальника слідчого відділу Придніпровського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання бездіяльності незаконною та зобов’язання відшкодувати моральну шкоду
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.В. Руденко
- Номер:
- Опис: про визнання бездіяльності незаконною
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-554/10/2370
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Руденко Алла Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2010
- Дата етапу: 23.11.2010