Судове рішення #8392273

                                                                       

                                                                                                                                                                     

Справа № 2-а-9646/09/2270/8

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           «02 » березня 2010 року     Хмельницький окружний адміністративний суд

                     в складі: головуючого     -  судді Святецького В.В.

                                  при секретарі   Розумняк О.В.,

                                  з участю  позивача ОСОБА_1,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Славутської районної державної адміністрації про визнання протиправною відмови та зобов’язання вчинити певні дії,-

                                                                      В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Славутської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, посилаючись на те, що в жовтні 2009 року він звернувся до відповідача з заявою про передачу в оренду земельної ділянки водного фонду (ставка) для риборозведення на території Хоровецької сільської ради Славутського району. Листом від 06 листопада 2009 року відповідач повідомив, що згідно ст. 134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної власності підлягають продажу (оренді) на конкурентних засадах (зе6мельних торгах). Однак, процедуру проведення земельних торгів не встановлено, а тому райдержадміністрація не має можливості вирішити його питання по суті.

    Позивач вважає, що відмова в наданні дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки водного фонду є протиправною, оскільки суперечить  вимогам ч. 7 ст. 9 КАС України, ст. 5 ЦК України.

    Тому позивач просить суд визнати неправомірною відмову та зобов’язати Славутську районну державну адміністрацію надати йому дозвіл на розроблення проекту відведення земельної водного фонду (ставка) орієнтовною площею 25,0 га для передачі в оренду  для риборозведення.

    В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві, та пояснив що за межами с. Хоровець Славутського району є в наявності вільні земельні ділянки водного фонду, які можуть бути передані йому в оренду, просить позов задовольнити.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутсності. В попередньому  судовому засіданні позов не визнав, та пояснив суду, що земельна ділянка в оренду позивачу не може бути передана, оскільки на даний час відсутня законодавчо визначена процедура передачі земель в оренду.

    Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд  вважає позов  підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень тау спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

    В силу ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

    Із матеріалів справи вбачається, що позивач в жовтні  2009 року звернувся до відповідача із відповідною заявою про виділення земельної ділянки водного фонду. Відповідачем  листом від 06 листопада 2009 року № 01-25/1115 надано відповідь, що позивачу відмовлено у наданні в оренду земельної ділянки у зв’язку з відсутністю порядку проведення аукціонів земельних ділянок та змінами до чинного законодавства.

    Відповідно до пункту „в” ч.2 ст.5 Закону України „Про оренду землі" від 06.10.1998 р. орендарями земельних ділянок можуть бути громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави.

    Згідно ст. 6 Закону України „Про оренду землі” ( в редакції до 29.12.2007 року) орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, та іншими законами України і договором оренди землі. У разі набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах підставою для укладення договору оренди є результати аукціону чи конкурсу.

    Згідно ч. 1 ст. 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

    Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів (ст. 124 Земельного кодексу України).

    Статтею 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

    Відповідно до ст. 50  зазначеного Закону розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, акти інших посадових осіб, які призначаються ними, можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до закону.

    Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що звернення позивача належним чином відповідачем не розглянуто, не прийнято рішення (розпорядження) щодо задоволення або відмови в задоволенні заяви позивача у відповідності до вимог ч. 1 ст. 124 ЗК України з обов'язковим додержанням вимог ч.2 ст. 124 ЗК України, ч. 2 ст. 6 Закону України "Про оренду землі", за умови наявності вільної земельної ділянки водного фонду для риборозведення за межами с. Хоровець Славутського району.

    Згідно довідки Славутської райдержадміністрації заяв від фізичних та юридичних осіб (крім заяви ОСОБА_1) щодо передачі в оренду земель водного фонду (ставка) за межами с. Хоровець Славутського району  не надходило.

    Згідно ч. 4 ст. 8 КАС України забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

    Відповідно до ч. 7 ст. 9  КАС України  у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

    На підставі викладеного суд визнає протиправною відмову у наданні дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки водного фонду, а тому позов підлягає задоволенню.

    На підставі ст.ст. 7,  9, 11, 71, 86, 99, 158-163, 167, 254 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

    Позов задовольнити.

    Визнати протиправною відмову Славутської районної державної адміністрації у наданні ОСОБА_1   дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки водного фонду.

    Зобов’язати Славутську районну державну адміністрацію надати ОСОБА_1  дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки водного фонду орієнтовною площею 25,0 га, що розташована за межами населеного пункту  села Хоровець Славутського району Хмельницької області.  

    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного  суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі  складення  постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається  протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

    Постанова в повному обсязі складена 03 березня 2010 року.

    Головуючий  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація