№2-а-1534/10/2270/8
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2010 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого-судді СвятецькогоВ.В.
при секретарі Розумняк О.В
з участю: представника позивача Шевчука Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до Підприємства "Редакція газети "Хроніка Хмельниччини" Хмельницької обласної громадської організації м. Хмельницький про стягнення заборгованості по страхових внесках, –
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування свої позовних вимог позивач посилається на те, що станом на 05.02.10р. за редакцією газети "Хроніка Хмельниччини" утворилася заборгованість до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, яка становить 3253,81 грн. (внески: 33,2%- 3068,93 грн., 2%-184,88 грн., період – грудень 2009 року.)
Тому позивач просить суд стягнути з відповідача в користь управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому 3253,81 грн..
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, та просить задовольнити позов.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи, а тому суд на підставі вимог ст. 128 КАС України визнає правильним справу розглянути у відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач відповідно до пункту 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником і як страхувальник набуває статусу платника страхових внесків з дня його реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 статті 20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Статтею 106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески та сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного Фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимога про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який отримав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до адміністративного суду, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Станом на 05.02.10р. за редакцією газети "Хроніка Хмельниччини" утворилася заборгованість до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, яка становить 3253,81 грн . (внески: 33,2%- 3068,93 грн., 2%-184,88 грн., період - грудень.) , що підтверджується карткою особового рахунку, та розрахунком зобов’язань.
Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому на адресу боржника надіслало вимогу, що підтверджується корінцем вимоги та відповідним поштовим повідомленням. Дана вимога є узгодженою і не оскаржена боржником у встановленому в законодавстві порядку.
На підставі вимоги про сплату недоїмки неможливо провести абсолютно всі виконавчі дії для забезпечення повного та фактичного виконання, так як відповідно до ст. 1074 Цивільного кодексу України обмеження прав клієнта щодо розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків, обмеження права розпорядження грошовим рахунком за рішенням суду.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Тому, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 7, 8, 9, 11, 71, 86, 99, 158- 163, 167, КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Підприємства "Редакція газети "Хроніка Хмельниччини" Хмельницької обласної громадської організації (м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 36171324) заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2009 року в сумі 3253 (три тисячі двісті п’ятдесят три) гривні 81 коп. в користь Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому (р/р № 25601313826 ВАТ «Державний ощадний банк», МФО 315784 код 01526313)
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Головуючий