Категорія № 6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 березня 2010 року Справа № 2а-1750/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кір’ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Підприємства Комісарівської виправної колонії № 22 про стягнення страхових внесків у сумі 2224,20 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
09 березня 2010 року прокурор Перевальського району в інтересах держави в особі Перевальського районного центу зайнятості звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Підприємства Комісарівської виправної колонії № 22 борг недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 1196,48 грн., пеню в сумі 1027,72 грн. на користь Перевальського районного центру зайнятості. В обґрунтування вимог прокурор зазначив, що вказана заборгованість у відповідача виникла за період з 01.07.2007 по 30.09.2009, що підтверджується актом перевірки № 190 від 30.11.2009.
Прокурор у судове засідання не з’явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій визнав позовні вимоги в повному обсязі, просив розглянути справу без його участі.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов’язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).
Згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобов’язаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.
Статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.
Судом встановлено, що відповідач Підприємство Комісарівської виправної колонії № 22 є платником страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований у Перевальському районному центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків. При проведенні планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття виявлено недоїмку зі сплати страхових внесків за період з 01.07.2007 по 30.09.2009 у розмірі 1196,48 грн. За несвоєчасне перерахування страхових внесків нарахована пеня в сумі 1027,72 грн. 01.12.2009 позивачем прийнято рішення про стягнення з відповідача недоїмки в сумі 1196,48 грн. та пені в сумі 1027,72 грн. У добровільному порядку сума заборгованості не сплачена відповідачем.
Вказані обставини підтверджуються довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 8), свідоцтвом про держану реєстрацію (а.с. 9), актом перевірки № 190 від 30.11.2009 (а.с. 3-6), рішенням № 9 від 01.12.2009 про стягнення простроченої заборгованості (а.с. 7).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.
Відповідачем визнано позовні вимоги.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Підприємства Комісарівської виправної колонії № 22 про стягнення страхових внесків задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Підприємства Комісарівської виправної колонії № 22 (94323, Луганська область, Перевальський район, с. Комісарівка, р/р 26007580569724, Донецька обласна філія АКБ «Укрсоцбанк», код банку 334011) на користь Перевальського районного центру зайнятості (94300, Луганська область, м. Перевальськ, вул. Миру, 3) недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 1196,48 грн. (одна тисяча сто дев’яносто шість грн. 48 коп.) на р/р 37170971900241, пеню в сумі 1027,72 грн. (одна тисяча двадцять сім грн. 72 коп.) на р/р 37176975900241 Держбюджет у Перевальському районі, код 24046917, УДК Луганської області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 30 березня 2010 року.
Суддя О.О.Островська