ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.06.06р. | Справа № А25/167-06 |
За позовом Державного підприємства „Придніпровська залізниця”, м. Дніпропетровськ
до Рахункової палати України, м. Київ
про скасування рішеннч
Суддя Чередко А.Є.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом до відповідача про скасування рішення Рахункової палати України від 07.04.2006р. № б/н щодо порушення позивачем порядку оприлюднення оголошення про заплановану закупівлю № 04907 (ТРП), що були опубліковані в інформаційно-аналітичному бюлетені „Вісник державних закупівель” № 12(233)/03.2006, зазначено інформаційну систему в мережі Інтернет –ДП „РІАБ” „Вісник державних закупівель”, а не інформаційну систему в мережі Інтернет –„Портал „Державні закувлі України”, та не у інформаційному бюлетені Тендерної палати України, відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 15.12.2005р. № 3205-ІV, що набув чинності 17.03.2006р.
Позовні вимоги обгрунтовані наступним. Відповідно до п. 5 статті 2 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” в редакції від 16.06.2005р. № 2664-ІV (відповідно до якого була розпочата процедура закувлі) процедури закупівлі, встановлені Законом застосовуються до закувлі товарів, робіт і послуг державними (казенними) підприємствами з урахуванням особливостей та в порядку, визначених КМ України. На виконання вимог вищезазначеної статті Закону КМ України була прийнята постанова від 27.01.2006р. № 73 „Про особливості закувлі товарів, робіт і послуг державними (казеними) підприємствами та господарськими товариствами, в статутному фонді яких державна частка перевищує 50 відсотків”, пунктом 2 якої встановлений порядок публікації оголошень про здійснення закувлі та зазначено, що оголошення про проведення торгів обов’язково публікується замовником у Віснику державних закупівель чи інформаційному бюлетені Тендерної палати України, а також в інших друкованих виданнях та Інтернет. Окрім того п. 1 цієї постанови передбачено, що замовники можуть не застосовувати зокрема ст. 8 Закону. Залізницею оголошення про заплановану закупівлю № 04914, № 04917, № 04907 направлено для публікації у ІАБ „Вісник державних закупівель” 13.03.2006р. (який є днем початку процедури торгів), та опубліковано 27.03.2006р. Отже процедура закупівлі товарів, робіт і послуг розпочата Залізницею до набрання чинності змін до Закону. Таким чином, якщо процедура закупівлі розпочата до набрання чинності змін до Закону, то вона здійснюється до свого завершення відповідно до встановленого на день початку процедури закупівлі порядку.
Одночасно з пред’явленням позову позивачем подано до суду клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Рахункової палати України від 21.04.2006р. № 5/13-СКС-38/22, яке обгрунтовано тим, що виконання позивачем зазначеного рішення негативно впливає на забезпечення діяльності стратегічного державного підприємства, яким є ДП „Придніпровська залізниця” відповідно до Законів України „Про транспорт”, „Про залізничний транспорт”, постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави”, що в свою чергу може призвести до загрози належного виконання перевізного процесу та пасажирів, забезпечення безпеки руху, виконання державних замовлень та може заподіяти шкоди правам, свободам та інтересам безпосередньо залізниці до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Враховуючи обставини, наведені позивачем в обгрунтування вжиття заходів до забезпечення позову, господарський суд вважає за можливе вжити заходів до забезпечення позову у справі № А25/167 шляхом зупинення дії рішення Рахункової палати України від 07.04.2006р. № б/н.
З підстав вищенаведеного та керуючись ст.ст. 117,118,165 КАС України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Вжити заходів до забезпечення позову Державного підприємства „Придніпровська залізниця” та зупинити дію рішення Рахункової палати України від 07.04.2006р. № б/н.
Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Ухвала як виконавчий документ може бути пред’явлена до виконання протягом трьох років з дня її прийняття.
Суддя | А.Є. Чередко |
|
|
|