Судове рішення #8379808

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

м. Чернівці 22 квітня 2009 р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

головуючого                                           Станковської  Г.А.

суддів :                   Горецької С.О.

                      Давнього В.П.

за участю прокурора                             Хомицької Т.Б.

та адвоката                   ОСОБА_2

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією адвоката ОСОБА_2 в інтересах підзахисного ОСОБА_3 на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 7 квітня 2009 року по скарзі на постанову про порушення кримінальної справи, -

в с т а н о в и л а :

    Цією постановою скарга адвоката ОСОБА_2 в інтересах підзахисного ОСОБА_3 постанову прокурора м. Чернівці ОСОБА_4 від 02.02.2009 року про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 355 ч.1 КК України – залишена без задоволення.

    В апеляції адвокат ОСОБА_2 порушує питання про скасування постанови Шевченківського районного суду м. Чернівці від 7 квітня 2009 року як необґрунтованої по тим підставам, що на порушення вимог ч.2 ст. 98 КПК України у постанові прокурора про порушення кримінальної справи вже встановлена конкретна особа, конкретна особа не зазначена, а лише вказано, що кримінальна справа порушена «за даним фактом», тобто за тим, по якому проводилася перевірка відносно ОСОБА_3

Вищезазначені порушення не знайшли належної оцінки суду, внаслідок чого постанова про порушення справи не дає відповіді на запитання: відносно якого конкретного факту, подій або осіб вона порушена, які саме існують цивільно-правові відносини, до виконання яких нібито примушували заявника ОСОБА_5 і якого періоду вони стосуються, тощо.

При прийнятті рішення судом залишено без уваги, що після написання розписки 19.10.2002 року ОСОБА_5 на протязі більше ніж 6 років не звертався із заявою у правоохоронні органи щодо примусу для написання ним розписки аж до моменту направлення до суду позову ОСОБА_3, в тому числі і при власному зверненні до суду про перегляд заочного рішення від 24.04.2008 року, хоча відносно ОСОБА_3 за заявою ОСОБА_5 була порушена, розслідувалася і розглядалася судом кримінальна справа, по якій він був визнаний потерпілим.

Справа № 10-73/2009 р.             Головуючий у 1 інстанції

     Доповідач: Станковська Г.А.                   Літвінова О.Г.

Доводи скарги на необґрунтованість винесення постанови про порушення кримінальної справи з процесуальних підстав взагалі залишились без дослідження і в постанові суду від 07.04.2009 року навіть не згадані.

Заслухавши доповідача, адвоката ОСОБА_2, який підтримав доводи, наведені в апеляції, прокурора, який просив апеляцію залишити без задоволення, а постанову суду без змін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України постанова про порушення кримінальної справи

повинна містити приводи та підстави, зазначені в ст. 94 КПК України.

Згідно з ст. 94 ч.2 КПК України кримінальна справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

Приводом для порушення цієї кримінальної справи стала заява колеснікова А.В. про скоєний відносно нього та членів його сім»ї злочин, а саме про вимагання вчинити дії майнового характеру(написати власноруч та передати розписку, за текстом якої він зобов»язався повернути ОСОБА_3, О.В. кошти в сумі 27100 грн.), що супроводжувалось погрозами насильства над ним та його дочкою.

Відповідно до ст. 11 КК України злочином є суспільно-небезпечне діяння, яке виражається у формі умислу або необережності.

Наведене підтверджує той факт, що в даному випадку присутня обов’язкова умова для порушення кримінальної справи, передбачена ст. 94 КПК України, як наявність ознак злочину. Цим обставинам суд дав належну оцінку у своїй постанові.

Крім цього, відповідно до діючого кримінально-процесуального законодавства, законодавець не вимагає необхідної істинності і достовірності кримінально-правової кваліфікації при порушені кримінальної справи. Кримінально-правова кваліфікація при порушені кримінальної справи може бути вірогідною і це дає право на розслідування кримінальної справи, оскільки кваліфікація діяння формується залежно від результату слідства і остаточно визначається в акті обвинувачення, яким є постанова про притягнення особи як обвинуваченого.

Виходячи з вищенаведеного, постанова районного суду є законна і обґрунтована, а тому підстав для її скасування немає.

Керуючись ст.ст. 236-8, 365, 366, 382 КПК України, судова колегія, -

У х в а л и л а:

Апеляцію адвоката ОСОБА_2 в інтересах підзахисного ОСОБА_3 залишити без задоволення, а  постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 7 квітня 2009 року, якою відмовлено в задоволені скарги адвоката ОСОБА_6 на постанову прокурора м. Чернівців від 02.02.2009 року про скасування постанови про відмову в порушені кримінальної справи та порушення кримінальної справи, за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 355 КК України  - без змін.

Головуючий                                                                               Станковська  Г.А.

Судді:                                   Горецька С.О.        

                                                                 Давній В.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація