№1-42/2010 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2010 року м. Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
Головуючого-судді Побережного В.Й.,
при секретарі Бачинській Л.П.,
з участю прокурора Кондратюка Д.А.,
адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, одруженого, має на утриманні доньку Маргариту,ІНФОРМАЦІЯ_4, військовозобов’язаного, не судимого;
у вчиненні злочину, передбаченого ст.185 ч.3 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_2, 03.10.2009 р. близько 11 години, знаходився в приміщенні магазину „Геромаркет”, розташованого по вул.Б.Тена,15 м.Житомира, де побачив термінал поповнення рахунків мобільних операторів, який належить ТОВ „Разом-Плюс”. В цей час у нього виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення грошей з вказаного терміналу. З цією метою він викруткою, яку мав при собі, відкрив захисні дверцята терміналу поповнення рахунків мобільних операторів, що являється сховищем матеріальних цінностей, куди проник та таємно викрав звідти чуже майно, а саме: касету купюроприймачу, вартістю 1441,80 грн., в якому знаходилися грошові кошти в сумі 1865 гривень, а всього на загальну суму 3306,80 грн., чим завдав ТОВ „Разом-Плюс” матеріальну шкоду на вказану суму і з місця вчинення злочину зник.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю та суду показав, що 02.10.2009 р. він приїхав в м.Житомир до свого знайомого ОСОБА_3. Наступного дня близько 11 години він зайшов до магазину „Геромаркет”, розташованого по вул.Б.Тена м.Житомира, де побачив термінал поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку. Скориставшись тим, що за його діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає він підійшов до вказаного терміналу, за допомогою викрутки відчинив захисні дверцята терміналу, звідки викрав касету, в якій знаходились кошти в сумі 1865 гривень. Гроші він витратив на власні потреби, а касету викинув.
Підсудний вину усвідомив, щиро розкаявся у вчиненому.
Крім визнавальних показань підсудного ОСОБА_2, його винність в інкримінованому злочині також стверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні слідуючими доказами:
- протоколом усної заяви генерального директора ТОВ „Разом-Плюс” від 03.10.2009 р. про викрадення з терміналу поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку касети купюроприймача вартістю 1441,80 грн. та грошей в сумі 1865 грн. (а.с.3);
- протоколом огляду місця пригоди від 03.12. 2009 р., в ході якого було оглянуто приміщення магазину ”Геромаркет”, розташованого по вул.Б.Тена,115 м.Житомира, де знаходився термінал поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку, який належить ТОВ „Разом-Плюс”, звідки було викрадено касету купюроприймача з грошима в сумі 1865 гривень (а.с.4-5);
- протоколом явки з повинною ОСОБА_2, в якій він повідомляє про обставини вчинення ним крадіжки з терміналу поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку встановленого у магазині „Геромаркет” касети купюроприймача, в якій знаходились 1865,80 грн. (а.с.7);
- довідкою ТОВ „Разом Плюс” про вартість викраденого майна (а.с.16);
- протоколом відтворення обстановки та обставин пдії від 14.10.2009 р. за участю ОСОБА_2, який на місцевості вказав та пояснив про обставини вчинення ним крадіжки касети купюроприймача з грошима з терміналу поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку в магазині „Геромаркет” (а.с.50-51).
Суд, оцінивши зібрані по справі і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, приходить до переконання, що винність підсудного ОСОБА_2 у таємному викраденні чужого майна, поєднаного з проникненням у сховище, доведено повністю і кваліфікує його дії за ознаками злочину, передбаченого ст. 185 ч.3 КК України.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину підсудним ОСОБА_2, дані про його особу, обставини справи, що пом”якшують та обтяжують покарання.
Злочин, передбачений ст.185 ч.3 КК України, є тяжким.
До обставин, що пом”якшують покарання підсудному ОСОБА_2, суд відносить, - усвідомлення ним вини, щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину та добровільне відшкодування завданих збитків.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.
При обранні покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує пом’якшуючі обставини та те, що він до кримінальної відповідальності притягується вперше, на вихованні має малолітню доньку, однак зважаючи на те, що підсудний під час проведення досудового слідства по даній справі продовжував вчиняти аналогічні злочини, а тому суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливі лише в умовах ізоляції від суспільства і обирає йому покарання у виді позбавлення волі в межах санкції закону, за яким він притягується до кримінальної відповідальності.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України , суд, -
З А С У Д И В:
Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ст.185 ч.3 КК України та за цим Законом призначити йому покарання, - 3(три) роки позбавлення волі.
Строк відбування покарання ОСОБА_4 рахувати з 17.12.2009 р. – з моменту йога затримання в порядку ст.115 КПК України.
Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_4 підписку про невиїзд змінити на тримання під вартою.
Вилучені у ОСОБА_4 гроші в сумі 5330 грн., мобільні телефони „Нокіа”, „Соні Еріксон”, „Моторола”, на які накладено арешт (а.с.53) передати слідчому СУ УМВС України в Житомирській області, який здійснює досудове слідство по кримінальній справі №160672/09 порушеній стосовно засудженого ОСОБА_4 за ст.185 ч.3 КК України.
Вирок суду може бути оскаржено та на нього може бути внесено апеляційне подання до Житомирського апеляційного суду через Корольовський райсуд м. Житомира протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим ОСОБА_2 в тому ж порядку і в той же строк з моменту отримання копії вироку.
Головуючий-суддя: В.Побережний