Справа № 2-6805 2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2007 року м. Білгород - Дністровський
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
Головуючого одноособово - судді Гукаленко О.О.
при секретарі Рачицькій І.А.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Білгород - Дністровському Одеської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності, вказуючи, що він купив у відповідачів 10/100 частин будівлі фруктосховища по АДРЕСА_1 . Відповідачі відмовляються посвідчити цей договір нотаріально, у зв`язку з чим він і звернувся до суду.
У попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідачі з позовом погодились.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, відповідачів, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що позивач є власником 90/100 частин будівлі фруктосховища по АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу частини будівлі фруктосховища від 20.06.2007 року /л.с. 11-13/. 01.07.2007 року позивач уклав з відповідачами договір купівлі-продажу 10/100 частин будівлі фруктосховища по АДРЕСА_1 /л.с. 7/. Позивач сплатив відповідачам оговорену суму в розмірі 17500 грн. Однак відповідачі відмовляються надати позивачу технічну документацію на будівлю та нотаріально посвідчити договір у зв`язку з чим він і звернувся до суду.
У відповідності до ст. 220 ч. 2 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне посвідчення договору не вимагається.
Згідно зі ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з істотних умов.
При таких обставинах суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити у повному
обсязі.
Керуючись ст. ст. 220, 638 ЦК України, ст. ст.73, 130 ч.4, 174 ч.4, 213-214 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності - задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу, згідно котрого ОСОБА_1 купив у ОСОБА_2 та ОСОБА_3 10/100 частин будівлі фруктосховища по АДРЕСА_1 , загальною площею 791,3 кв.м.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 10/100 частин будівлі фруктосховища по АДРЕСА_1 , загальною площею 791,3 кв.м.
Заява про апеляційне оскарження суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: