Судове рішення #8367142

Справа № 1-113/2010 р.

В И Р О К

Іменем України

26 березня 2010 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючого:     Сливи Ю.М.,

при секретарі:                                        Гордієнко І.С.,

з участю прокурорів:     Слизькоухої О.В., Оніщенко П.В.,

потерпілого     ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпіні кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 б. 40; зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, українця, громадянина України, розлученого, ІНФОРМАЦІЯ_5, працюючого виконробом ТОВ «Житло-Буд», раніше не судимого,

у вчиненні злочину передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

29.08.2009 року ОСОБА_2, працюючи на посаді виконроба ТОВ „Житло-Буд»”, вчинив злочин, передбачений ст. 272 ч.1 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого.    

Даний злочин ОСОБА_2 вчинив при наступних обставинах:

ТОВ «Житло-Буд» здійснює свою діяльність на підставі статуту, зареєстрованого 17.06.2005 р. державним реєстратором Шевченківської районної держадміністрації в м. Києві та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №004048.

Діяльність у сфері будівництва ТОВ «Житло-Буд» здійснює на підставі ліцензії на право здійснення будівельної діяльності серії АВ № 358278 та дозволу на виконання робіт з підвищеної небезпеки № 801.04.32-45.21.1.

26.12.2005 р. рішенням Ірпінської міської ради № 1534-42-IV, ТОВ «Житло-Буд» передано право короткострокової оренди земельної ділянки площею 0,2789 га для будівництва, обслуговування та експлуатації багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-а.

Будівництво вищевказаного об’єкту ТОВ «Житло-Буд» проводить на підставі дозволу № 800/09 від 19.06.2009 р., виданого інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області.

Згідно п. 68 Додатку 1 до Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1631 від 15.10.2003 р., а також п. 97 Порядку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 р. № 15, монтаж та демонтаж будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин, відноситься до робіт з підвищеною небезпекою.

Відповідно до п. 10.4. СНіП III-4-80*, затверджених постановою Держбуду СРСР від 9 червня 1980 р. №82, не допускається кладка стін будівель наступного поверху без встановлення несучих конструкцій міжповерхового перекриття. Згідно пп. б) п. 12, додатку 1. даного СНіП ІІІ-4-80*, на виконавців робіт і майстрів (майстрів-бригадирів) в межах доручених їм ділянок покладається організація застосування у відповідності з призначенням технологічного оснащення (лісів, підмостків, захисних засобів, кріплень, стінок котлованів і траншей, підкосів, кондукторів і тому подібних пристроїв), будівельних машин, енергетичних установок, транспортних засобів і засобів захисту працівників.

22.01.2009 р. виконроб ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, наказом генерального директора ТОВ «Житло-Буд» № 10-ОП, призначений відповідальним за стан охорони праці, електро та пожежної безпеки на об’єкті будівництва житлового будинку за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-а.  

29.08.2009 р. в ході будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-а, стався нещасний випадок під час підготовчих робіт з монтажу панелей перекриття 5-го поверху, внаслідок якого було заподіяно шкоду здоров’ю муляра ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6

Так, 29.08.2009 р. (точний час слідством не встановлений) ОСОБА_2, являючись особою відповідальною за охорону праці, допустив зведення працівниками ТОВ «Житло-Буд» на рівні 5-го поверху багатоповерхового житлового будинку за адресою: Київська область м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-а, не збудованої до проектної відмітки та не перев'язаної з іншими стінами будівлі, з цегли розміром 2,4 м. х 1,8 м. х 0,51 м, частина якої виступала (на половину ширини стіни) з перекриття поверху та опиралась на три підпірки, вироблені з дерев'яного бруска розміром 0,25 м. х 0,10 м. х 0,10 м., що улаштовані в пазу несучої стіни перекриття 4-го поверху.

Зведення даної стіни без встановлення несучих конструкцій міжповерхового перекриття є порушенням п. 10.4. СНіП III-4-80*, яке було допущене виконробом ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_2, на якого згідно пп. б) п. 12, додатку 1. СНіП ІІІ-4-80*, покладено організацію застосування у відповідності з призначенням технологічного оснащення.

Незважаючи на вищевказане, 29.08.2009 року виконроб ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_2, знаходячись за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-а, умисно, з метою прискорення виконання будівельних робіт, направив муляра ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_1 до монтажу плит перекриття біля стіни, збудованої з порушенням п. 10.4. СНіП III-4-80*.

В подальшому, 29.08.2009 р. приблизно о 10 год. 00 хв. (точний час слідством не встановлено) муляр ТОВ «Житло-Буд» ОСОБА_1, відповідно до виробничого завдання, отриманого від виконроба ОСОБА_2, приступив до монтажу панелей перекриття біля вказаної стіни, одна сторона якої опиралась на підпірки у вигляді дерев'яних брусків (кожна розміром 0,25 м. х 0,10 м. х 0,10 м). До початку монтажу панелі перекриття, ОСОБА_1 необхідно було очистити від напливів розчину паз, який утворився між зведеною частиною стіни та несучої стіни перекриття 4-го поверху і де були встановлені 3 дерев'яні бруски. Для цього ОСОБА_1 притулив до несучої стіни перекриття 4-го поверху дерев'яну драбину, піднявся на драбину та за допомогою ручного інструмента розчистив паз для подальшого монтажу плит перекриття.

Розчистивши паз та вийнявши один з брусків, ОСОБА_1 здійснив монтаж плити перекриття. Надалі ОСОБА_1 продовжив очистку пазу та вийняв інший брусок для монтажу наступної плити перекриття. Виконавши підготовку місця для монтажу наступної плити перекриття, ОСОБА_1 почав спускатися по драбині. В цей час стіна, яка опиралась на витягнуті бруски, впала і зламала драбину, на якій перебував ОСОБА_1 В результаті падіння стіни ОСОБА_1 впав на перекриття 4-го поверху, зверху на нього посипались уламки стіни, які травмували його.

Внаслідок нещасного випадку, згідно висновку судово-медичної експертизи №66 від 22.02.2010 року у ОСОБА_1 мались тілесні ушкодження: закрита травма грудної клітини з переломами 3-4 ребер зліва, 3-8 ребер справа, лівобічним пневмотораксом; переломи лівої променевої кістки в типовому місці та човникоподібної кістки лівої кисті, переломи основних фаланг2-3 пальців та нігтьової фаланги 4 пальця лівої кисті; фрагментарний перелом лівої малогомілкової кістки, рвано-забійні рани лівої кисті і лівої ступні, перелом вилично-орбітального комплексу справа, множинні садна голови, тулуба і кінцівок. Зазначені ушкодження можуть відповідати 29 серпня 2009 року. Ушкодження отримані ОСОБА_1, не були небезпечними для життя потерпілого на момент заподіяння та відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що викликали тривалий(більше 3 тижнів) розлад здоров’я. Ушкодження могли утворитись внаслідок падіння потерпілого з висоти та дії уламків цегли, що падали на нього згори.

Згідно п. 4 акту від 14.09.2009 р. спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 29.08.2009 р. о 10 год. в ТОВ «Житло-Буд», затвердженого 18.09.2009 р. начальником Територіального управління Держгірпромнагляду в м. Києві та Київській області ОСОБА_3, причинами нещасного випадку є:

1. Порушення технологічного процесу - зведення несучої стіни без улаштування панелі перекриття 5-го поверху - порушення: п.10.4. СНіП ІІІ-4-80*. «Техніка безпеки в будівництві».

2. Не виконання посадових обов'язків - незадовільна організація робіт із зведення несучих конструкцій на перекритті 5-го поверху - порушення: п.2.30. СНіП ІІІ-4-80*. «Техніка безпеки в будівництві».

Відповідно до п. 6 ОСОБА_3, нещасний випадок стався внаслідок порушень, допущених ОСОБА_2 - виконробом ТОВ «Житло-Буд», який допустив зведення несучої стіни без улаштування панелі перекриття 5-го поверху: порушення: п.10.4. СНіП ІІІ-4-80*. «Техніка безпеки в будівництві» (НПАОП 45.2-7.02-80); пп. б) п. 12, додатку 1. СНіП ІІІ-4-80*. «Техніка безпеки в будівництві».

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2  вину в скоєному злочині визнав повністю та показав, що близько 8-ми років він працює на посаді виконроба ТОВ «Житло-Буд». На нього покладено обов’язки по дотриманню техніки безпеки та технологічного процесу будівництва. Внаслідок порушення ним покладених на нього вказаних обов’язків 29.08.2009 року, на об’єкті будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4-А, стався нещасний випадок та потерпілий ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження. Стверджує, що він визнає свою вину, відшкодував потерпілому всі збитки, кається у вчиненому та просить його суворо не карати.

У зв’язку з повним визнанням підсудним своєї вини в скоєному  злочині, визнанням кваліфікації його дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене допитом підсудного.  

Дії підсудного ОСОБА_2 правильно кваліфіковано за ст. 272 ч. 1 КК України, як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що заподіяло шкоду здоров’ю працівника ОСОБА_1

При обранні міри покарання суд враховує, що підсудний скоїв злочин який відноситься до категорії невеликої тяжкості.

Підсудний ОСОБА_2 на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, працює, позитивно характеризується за місцем роботи.

Обставинами, що пом’якшують покарання підсудного суд знаходить: щире каяття в скоєнні злочину, добровільне відшкодування завданих збитків.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного суд по справі не знаходить.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що виправлення підсудного можливе без ізоляції від суспільства, а тому можливо, призначити підсудному покарання у вигляді штрафу.

При цьому, враховуючи тяжкість злочину, особу підсудного, його позитивні характеристики та наявність пом’якшуючих обставин, суд вважає за можливе не застосовувати щодо підсудного додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

ОСОБА_2  визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 272 ч. 1 КК України та призначити йому покарання по цій статті у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

 

          Запобіжний захід щодо ОСОБА_2 до обрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.

На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію на протязі 15 діб із моменту проголошення вироку.

Суддя                                                                                                    Ю.М. Слива

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація