Справа № 2-653/09 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2009 року Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого – судді Семко Г.В.
при секретарі Клімочко С.В.
за участю представників – адвокатів: ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Томашполі справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні житлом шляхом виселення, –
ВСТАНОВИВ:
21 жовтня 2009 року ОСОБА_3 звернулась до суду з цим позовом до ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні житлом, шляхом виселення. Попросила суд винести рішення про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, шляхом виселення ОСОБА_4. Позов обґрунтувала наступним.
22 травня 2008 року сторони розлучились. Після розлучення відповідач залишився проживати у ІНФОРМАЦІЯ_1, яку сторони спільно придбали за час проживання у шлюбі. Рішенням Томашпільського районного суду від 27 травня 2009 року за позивачкою визнано право власності на зазначену квартиру, яка на даний час знаходиться у користуванні відповідача. Позивачка неодноразово зверталась до відповідача з пропозицією виселитись з квартири, однак відповідач відмовляється вчинити такі дії, так як вважає квартиру своєю власністю, не збирається її залишати. Також відповідач не допускає позивачку до власного житла, не надає ключів від належної їй квартири.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_3 позов підтримала, послалась на обставини зазначені у ньому, попросила суд позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що позивачка до нього не зверталась з вимогою виселитись, він позивачку з квартири не виганяв, на даний час в зв’язку з його проживанням в квартирі ним оплачуються послуги пов’язані з користуванням квартирою, ключі від квартири у нього відсутні, листи надіслані позивачкою з пропозицією виселитись ним одержано, попросив в задоволенні позову відмовити.
Допитаний в судовому засіданні свідок – дільничий інспектор міліції Томашпільського РВ ГУМВС України у Вінницькій області ОСОБА_5, суду пояснив, що ним 22 жовтня 2009 року було винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_3 про перешкоджання їй у користуванні належною їй квартирою гр. ОСОБА_4 Згідно пояснень ОСОБА_4, він квартиру не залишить, так як у нього інша сім»я, допускати ОСОБА_3 до квартири він також не буде.
Суд заслухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов обґрунтованим, який підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 386 ЦК України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Статтею 391 ЦК України, передбачено, що власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 20 жовтня 2009 року № 24183218, який виданий КП «Могилів-Подільське міжрайонне бюро технічної інвентаризації», квартира АДРЕСА_1, в якій на даний час проживає відповідач, належить на праві власності позивачці ОСОБА_3 Відповідач ОСОБА_4 в свою чергу проживає в зазначеній квартирі без правових на те підстав, не допускає позивачку у належну їй квартиру, тобто обмежує її право користування належним об»єктом права власності, добровільно виселитись відмовляється, що дає суду підстави вважати протиправним зайняття ОСОБА_4 квартири, яка належить на праві власності ОСОБА_3 та обмеження з боку відповідача права користування позивачкою належним їй об»єктом права власності.
На підставі викладеного, керуючись статтями 386, 391 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України суд, –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні квартирою шляхом виселення, задовольнити.
ОСОБА_4 виселити з квартири № 6, що у будинку № 239 по вулиці Леніна у селищі міського типу Вапнярці Томашпільського району Вінницької області, яка належить на праві власності ОСОБА_3.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.
Суддя: