Судове рішення #8345343

       

                            Справа № 2а- 402/10 р.

             ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2010 року                                                                                         Хмельницький міськрайонний суд

                    Хмельницької області в складі:

                                 головуючого – судді Фурика Ю.П.,

                                                                               при секретарі Ніколайчук А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та стягнення невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни,

встановив:

07 грудня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому про визнання дій управління неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та  стягнення недоплаченої надбавки до пенсії за період з 2007 року по 2009 рік включно, посилаючись на те, що відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" він є дитиною війни, оскільки на час закінчення Другої світової війни йому не виповнилось 18 років. Окрім того позивач вважає, що згідно зі ст. 6 цього ж Закону йому у вказаний у позові період часу було передбачено підвищення до пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, яке відповідач в повному обсязі не виплачує.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, подав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву, в якій просить справу слухати без її участі, проти позову заперечує, окрім того просить застосувати строк позовної давності до вказаних правовідносин.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення Другої світової війни (02 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України та станом на 02.09.1945 року йому було менше 18 років, що підтверджується наявними в матеріалах справи паспортними даними позивача.

В силу ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" було призупинено.

Разом з тим, рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року в справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" у тому числі і цю норму Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік", якою було призупинено дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", вказану норму було визнано такою, що не відповідає Конституції України.

Положення закону, визнані Конституційним Судом України неконституційними, втрачають чинність від дня прийняття цим Судом відповідного рішення (ст. 73 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 року).

Виходячи із наведеного, позивач мав право на отримання щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" внесено зміни, зокрема ст. 6 викладено в новій редакції “Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни...”

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 в справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 65 розділу 1, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу ІІ, пункту 3 розділу ІІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" та про внесення змін до деяких законодавчих актів України і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ст. 67 розділу І, пунктів 1-4, 6-22, 24-100 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", (справа щодо предмета та змісту закону України про Державний бюджет України) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), у тому числі і ці норми Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік".

Таким чином, позивач мав також право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 22.05.2008 року по 31.12.2009 року включно.

Проте, згідно зі ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлюється інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

              Частиною 1 статті 100 даного Кодексу визначено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

              Таким чином, позивач пропустив строк звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів щодо належних їм виплат, як дітям війни, а саме,- підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.01.2007 року по 06.12.2008 року включно. У суду відсутні підстави вважати, що позивач пропустив цей строк з поважних причин, оскільки таких суду позивач не навів,  а тому позов в частині вимог за вказаний період не може бути задоволений.

              Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що слід визнати дії управління Пенсійного фонду України у Хмельницькому районі Хмельницької області щодо відмови у підвищенні пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком позивачам за період з 07.12.2008 року по 31.12.2009 року неправомірними та зобов’язати  управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі Хмельницької області нарахувати та виплатити позивачу надбавки до пенсії як дитині війни, починаючи з 07.12.2008 року відповідно до ст.6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції, що діяла у вказаний період).

              На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 8, 9, 10, 11, 99, 100, 160-163 КАС України, ст.ст. 8, 46, 55, 152 Конституції України, ст.ст. 1, 6, 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", рішеннями Конституційного Суду України   № 6-рп2007 від 09.07.2007 р., №10-рп/2008 від 22.05.2008 р., суд

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому щодо невиплати ОСОБА_3 до підвищення пенсії відповідно до вимог ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 07.12.2008 року по 31.12.2009 року включно.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому провести нарахування та виплату ОСОБА_3 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, за період з 07.12.2008 року по 31.12.2009 року включно.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі.

Суддя                                       Ю.П. Фурик

    Постанова складена в повному обсязі 24 лютого 2010 року.

    Суддя                                                                                           Ю.П.Фурик

       

                            Справа № 2а- 402/10 р.

             ПОСТАНОВА      

        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2010 року                                                                                         Хмельницький міськрайонний суд

                    Хмельницької області в складі:

                                 головуючого – судді Фурика Ю.П.,

                                                                               при секретарі Ніколайчук А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1   до управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії та стягнення невиплаченої надбавки до пенсії як дитині війни,

встановив:

 

Зважаючи на складність у викладенні повного тексту постанови, пов’язану з потребою в обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений час, суд вважає за необхідне проголосити її вступну та резолютивну частини.

Керуючись ст. 167 ч. 4 КАС України, суд

       постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому щодо невиплати ОСОБА_3 підвищення до пенсії відповідно до вимог ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 07.12.2008 року по 31.12.2009 року включно.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому провести нарахування та виплату ОСОБА_3 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, за період з 07.12.2008 року по 31.12.2009 року включно.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі.

Суддя                                       Ю.П. Фурик

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація