Справа № 2-266
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
(заочне)
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 . 03. 2010 року Городоцький районний суд Львівської області
в складі:
головуючої – судді Шеремети Н.О.
при секретарі Виздрик Н.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Городку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в :
сторони перебувають у розірваному шлюбі з 11.09.2008р., від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, 03.05.2004р.н.
ОСОБА_1 звернулася із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів в розмірі 400грн. на дитину, вимоги мотивувала тим, що відповідач не надає матеріальної допомоги, їй самій на даний час утримувати дитину важко.
В суді ОСОБА_1 позов підтримала, покликаючись на мотиви такого, зменшила розмір позовних вимог, пояснила, що відповідач з ними не проживає і не надає утримання дитині, просить про стягнення з відповідача аліменти в розмірі 300 грн. на дитину.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи, за останнім відомим суду місцем проживання, повідомлявся належно, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення судової повістки про виклик до суду (а.с. – 14).
Заслухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Так, відповідно до положень ст.180, 182, 184 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, та за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
З пояснень позивачки, долучених до справи копій свідоцтв про розірвання шлюбу і про народження (а.с.- 2-3) видно, що шлюб між сторонами розірвано, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, 03.05.2004р.н., донька проживає при матері, позивачці по справі, відповідач батьківства не оспорює, але з сім”єю не проживає з 2007р., утримання дитині не дає.
За наведеного, суд приходить до переконання, що самій позивачці утримувати дитину матеріально важко, що вона має потребу в коштах відповідача для утримання неповнолітньої доньки, а той здатний надавати таке утримання в розмірі 300 грн. щомісячно, до досягнення донькою повноліття.
Визначаючи такий розмір аліментів, суд враховує положення закону щодо мінімального розміру аліментів, які мають стягуватися на дитину відповідного віку, матеріальний стан відповідача.
З огляду на вимоги ст. 88 ЦПК України, суд стягує з відповідача, в користь держави - 51 грн. державного мита та в користь Держбюджету Городоцького району Львівської області - 30 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 159, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 180-184 СК України, суд -
в и р і ш и в :
позов задоволити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі 300 грн., щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на дитину, починаючи з 30.10.2009 р. і до досягнення нею повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь місцевого бюджету м.Городка 51 грн. 00 коп. державного мита та в користь Держбюджету Городоцького р-ну Львівської області – 30 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць - в розмірі 300 грн. на дитину допустити до негайного виконання, в іншій частині рішення може бути оскаржено.
Заява про перегляд заочного рішення чи його апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів.
С у д д я : підпис
Копія відповідає оригіналу:
Суддя: