Судове рішення #8338946

№1-27/10\1605

ВИРОК

іменем України

18 лютого 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області в складі:

        головуючого – судді Татіщевої Я.В.

        при секретарі – Дмитренко В.П.

        за участю прокурора – Юрченка С.Л.

        захисника – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Гребінка справу про обвинувачення

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого,  мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, пров.Пирятинський, 1\3, раніше в силу ст. 89 КК України не судимого,

за ст.ст. 358 ч.2, 358 ч.3 КК України, -

встановив:    

20 вересня 2009 року ОСОБА_2, перебуваючи на Лубенському ринку, що розташований по вул.Радянській в м.Лубни, Полтавської області, замовив у невстановленої слідством особи в торгівельному лотку, на якому продавались бланки різних посвідчень, посвідчення «Учасник бойових дій», яке надає право безкоштовного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, бажаючи мати пільги на безкоштовний проїзд в залізничному транспорті, діючи умисно і протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння. При цьому він з’ясував вартість підробленого документу та інші умови пропозиції, вступив у змову з невстановленою слідством особою, надав їй свою фотографію, повідомив місце проживання та сплатив 50 грн. Через годину, близько 13-00 год. ОСОБА_2С  отримав зазначене посвідчення «Учасник бойових дій», в якому була вклеєна його фотографія та проставлені печатки Гребінківського військомату. Після цього ОСОБА_2 власноручно вписав у посвідчення своє прізвище, ім’я, по-батькові, дату видачі, ким видане посвідчення, а також поставив підписи. При цьому невстановлена слідством особа підказувала йому, де та що треба писати.

22 вересня 2009 року ОСОБА_2 по залізничній станції Гребінка Південної залізниці здійснив посадку на приміський електропоїзд № 6324 сполученням «Гребінка-Огульці». Близько 14-10 год. по ст. Боярській Південної залізниці, при перевірці проїздних документів у пасажирів, на вимогу провідника електропоїзда пред’явити проїзні документи, ОСОБА_2, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, з корисливих мотивів, пред’явив підроблене посвідчення «Учасник бойових дій» провіднику електропоїзду як проїзний документ, в якому були виявлені ознаки підробки. Після чого зазначене посвідчення було вилучене працівниками міліції.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю, розповів про обставини вчинення злочину, щиро розкаявся у вчиненому.

На підставі ч.3 ст.299 КПК України докази стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорювались, судом не досліджувались.

Кваліфікація дій ОСОБА_2 за ст.ст. 358 ч.2, 358 ч.3 КК України знайшла своє підтвердження у суді, оскільки встановлено, що він підробив посвідчення, з метою використання, за попередньою змовою групою осіб, а також використав завідомо підроблений документ.

При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчинених злочинів, конкретні обставини справи, особу підсудного, який раніше в силу ст.89 КК України не судимий, характеризується позитивно.

Обставиною, що в силу ст. 66 КК України пом’якшує покарання, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів, позитивні характеристики підсудного, стан його здоров’я, оскільки він перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом «легка розумова відсталість».

Обставин, що згідно ст. 67 КК України обтяжують покарання, судом не встановлено.

Згідно медичного висновку підсудний працездатний.

    Відповідно до ст. 69 КК України, суд, за наявності декількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винного, умотивувавши своє рішення, може призначити покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті за цей злочин, або перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за цей злочин.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість призначення підсудному покарання у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 323, 324, 81 КПК України, суд, -

засудив:

    ОСОБА_2 визнати винним та призначити покарання:

        за ст.ст. 358 ч.2, 69 КК України – у виді штрафу в розмірі 510 грн.;

        за ст. 358 ч.3 КК України – у виді штрафу в розмірі 510 грн.;

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань визначити остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 600 грн.

    Речові докази – посвідчення «Учасник бойових дій» – зберігати при матеріалах кримінальної справи. (а.с.12, 48)

    Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.

    Стягнути з ОСОБА_2 витрати за проведення криміналістичної експертизи № ЕК-270 в сумі 676 грн. 08 коп. та почеркознавчої експертизи № ПО-Е-52 в сумі 486 грн. 77 коп. на користь НДЕКЦ з обслуговування ЛУ на Південній залізниці при УМВС України на залізничному транспорті ( код 35973367, рахунок № 35223002004769, ГУДК України у Харківській області, МФО 851011).

    На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський райсуд Полтавської області протягом 15 діб з моменту оголошення.

    Суддя                                     Я.В.Татіщева

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація