Судове рішення #83384893



Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66


Справа № 2-3048/11


РІШЕННЯ

ІМЕНЕ М УКРАЇНИ

25 жовтня 2011 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Боженко Л.В.,

при секретарі - Курочкіній О.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Павлограда цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства „Українська Страхова компанія «Гарант-авто» в особі Дніпропетровської філії ПАТ «УСК «Гарант-Авто» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу, суд

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернувся до суду із позовом про відшкодування збитків в порядку регресу посилаючись на те, що 17.11.2008 р. між Відкритим акціонерним товариством "Українська страхова компанія «Дженералі Гарант" в особі Дніпропетровської філії Відкритого акціонерного товариства "Українська страхова компанія "Дженералі Гарант" та ОСОБА_1 , був укладений Договір (поліс) цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ВВ/4427216, предметом якого є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов`язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована (Відповідачем), шкоди, заподіяної життю, здоров`ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу. Забезпечений транспортний засіб за вказаним договором є автомобіль ВАЗ 21101, д/н НОМЕР_1 , що належить Відповідачу на праві приватної власності.

20 квітня 2011 року було змінено найменування Відкритого акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Дженералі Гарант» на Публічне акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Гарант -Авто» .

ПАТ «УСК «Гарант-Авто» несе права та обов`язки ВАТ «УСК«Дженералі Гарант» до повного їх виконання. Дніпропетровську філію ВАТ «УСК «Дженералі Гарант» перейменовано в Дніпропетровську філію ПАТ «УСК «Гарант-АВТО»

14.02.2009 р. в м. Павлоград ОСОБА_1 . керуючи автомобілем ВАЗ 21101, д/н НОМЕР_1 порушив вимоги Правил дорожнього руху внаслідок чого скоїв наїзд на автомобіль Хонда д/н НОМЕР_2 . Постановою Павлоградського міськрайонного районного суду Дніпропетровської області від 10.03.2009 р. ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді позбавлення права керування автомобілем строком на один рік.

Автомобіль Хонда д/н НОМЕР_2 , який є другим учасником ДТП, було застраховано у ПрАТ «Страхова Група «ТАС» за договором добровільного майнового страхування ДКЕЗ/21/44/48 № 004478 від 02.04.2008 року. ПрАТ «Страхова Група «ТАС» здійснила виплату страхового відшкодування власнику пошкодженого автомобіля Хонда д/н НОМЕР_2 у розмірі 38 464,90 грн.

На підставі ст. 27 Закону України "Про страхування" та ст. 993 ЦК України до страхової організації, що сплатила страхове відшкодування за майновим страхуванням (ПрАТ «Страхова Група «ТАС»), переходить у межах цієї суми право вимоги, яку особа, яка одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяну шкоду.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" страховим випадком є подія, внаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи (відповідача), відповідальність якої застрахована за договором.

Згідно ст. 22 Закону "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує встановленому цим Законом порядку оцінену

шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.

Позивач, виконуючи договірні зобов`язання за полісом цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № ВВ/4427216, відшкодував в порядку регресу заподіяний відповідачем 1 збиток, та перерахував Страховій компанії «Страхова Група «ТАС» за їхньою регресною вимогою страхове відшкодування у розмірі 24 990 грн., що становить максимальний ліміт позивача за збиток, заподіяний майну.

За приписами п. 33.1.2 ст. 33 Закону учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов`язані вжити заходів для невідкладного, але не пізніше трьох робочих днів, повідомлення страховика, з яким було укладено договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або у випадках, передбачених цим Законом, МТСБУ про настання дорожньо-транспортної пригоди.

Ст.38 Закону передбачено права страховика (Позивача) після виплати страхового відшкодування подати регресний позов до страхувальника (Відповідача 1) якщо він не повідомив страховика про ДТП у строки і за умов, визначених у підпункті 33.1.2 пункту 13.1 статті 33 цього Закону.

Відповідач ОСОБА_1 зазначеного зобов`язання не виконав, Позивача про настання дорожньо-транспортної пригоди у встановлений строк не повідомив. На надіслану претензію Відповідач жодним чином не відреагував, заборгованість не сплатив.

Тому просить стягнути з з відповідачів солідарно збитки у розмірі 24990 грн., та судові витрати по справі.

Представник позивача надав суду заяву про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідачі, які були належним чином сповіщені про час, місце та дату розгляду справи у судове засідання не з`явилися, та не сповістили суд про причини неявки.

Суд виніс на обговорення питання про можливість заочного розгляду справи, і, з урахуванням думки осіб, що приймають участь у судовому розгляді, виніс ухвалу про заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають повному задоволенню.

Відповідно до ст. 993 ЦК України до страховика, який виплатив страхове відшкодування зо договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

В матеріалах справи мається копія регресної вимоги від 10.12.2010 року на суму 38 464, 90 грн. (а.с.4). Мається договір добровільного комплексного страхування транспортного засобу за яким ОСОБА_3 застрахував свій автомобіль Хонда ( а.с.5), та заява про настання страхового випадку 14.02.2009 року (а.с.6).

Про те, що відбулася дорожньо-транспортна пригода свідчить довідка про обставини ДТП (а.с.Ю) та постанова Павлоградського міськрайонного суду від 10.03.2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП ОСОБА_1 (а.с.11).

Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Позивач, виконуючи договірні зобов`язання за полісом № ВВ/4427216 цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відшкодував в порядку регресу заподіяний відповідачем збиток, та перерахував Страховій компанії «Страхова Група «ТАС» за їхньою регресною вимогою страхове відшкодування у розмірі 24 990 грн., що становить максимальний ліміт позивача за збиток, заподіяний майну, а отже виконав вимоги встановлені договором від 17.11.2008 року, тому має право на відшкодування збитків в порядку регресу.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, тому з відповідача на користь позивача необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн. та судовий збір у сумі 250 грн., а разом 370,00 грн., понесені позивачем при подачі позову.

На підставі ст. ст. 993, 1187 ЦК України, керуючись ст. 10, 62, 212 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ:


Позов публічного акціонерного товариства „Українська Страхова компанія «Гарант-авто» в особі Дніпропетровської філії ПАТ «УСК «Гарант-Авто» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , солідарно, на користь публічного акціонерного товариства „Українська Страхова компанія «Гарант-авто» збитки в розмірі 24 990 ( двадцять чотири тисячі дев`ятсот дев`яносто ) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , солідарно, на користь публічного акціонерного товариства „Українська Страхова компанія «Гарант-авто» судові витрати по справі в розмірі 370 ( триста сімдесят ) гривень.

Заочне рішення може бути переглянуто Павлоградським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.






Суддя: Л.В. Боженко




  • Номер: 2/6358/11
  • Опис: про позбавлення батьківських прав
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-3048/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Боженко Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.04.2011
  • Дата етапу: 30.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація