Справа № 22- 177/2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 48 Кравця В.І.
Доповідач Матківська М.В.
У Х В А Л А
Апеляційного суду Вінницької області
від 11 січня 2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі :
Головуючого : Матківської М.В.
Суддів : Медяного В.М., Сопруна В.М.
При секретарі : Сніжко О.А.
За участю : відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Гайсинського районного суду Вінницької області від 9 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В с т а н о в и л а :
У листопаді 2009 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини у твердій грошовій сумі у розмірі 700 гр. щомісячно.
Рішенням Гайсинського районного суду Вінницької області від 9 грудня 2009 року позов задоволено частково.
Стягнуто із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, непрацюючого, на користь ОСОБА_3 на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 в сумі 377 гр., яка підлягає індексації відповідно до закону, щомісячно, починаючи з 02.11.2009 року і до повноліття дитини.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави 51 гр. судового збору, 120гр. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення суду і ухвалити нове, яким визначити аліменти на користь позивача у розмірі 250 гр. щомісячно.
Зазначив, що рішення суду є необ'єктивним, необгрунтованим, одностороннім і таким, що не відповідає засадам розумності та справедливості, закладеним у чинному цивільно-процесуальному законі.
Позивач надала письмові заперечення в яких заперечила апеляційну скаргу, просить її відхилити, оскільки вона є безпідставною, а рішення суду залишити без змін, так як воно є законним і справедливим.
Апеляційна скарга не підлягає до задоволення за таких підстав.
Суд першої інстанції встановив, що від спільного проживання сторін у фактичних шлюбних стосунках вони мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка знаходиться на утриманні матері і батьком якої являється відповідач по справі ОСОБА_2, який добровільно не надає матеріальної допомоги на її утримання. Врахувавши позиції сторін та вимоги сімейного законодавства суд частково задоволив позов, стягнувши з відповідача на користь позивача аліменти на утримання малолітньої дочки у розмірі 377 гр. в місяць.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними і за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі ( ст. 181 СК України).
При визначенні розміру аліментів на утримання дитини, суд зобов'язаний врахувати всі обставини, зазначені в ч. 1 ст. 182 СК України.
Стаття 10 ЦПК України зобов'язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених законом.
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України.
По справі встановлено, що відповідач, являючись батьком малолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 не виконує обов'язок по її утриманню, що підтверджується поясненнями сторін та матеріалами справи.
Із пояснень відповідача вбачається, що він не працює, має нормальний стан здоров'я, являється працездатним, не перебуває на обліку у службі зайнятості, живе за рахунок доходів від ведення підсобного господарства, доглядає престарілих батьків, в тому числі знаходиться на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Гайсинської державної адміністрації Вінницької області і одержує допомогу по догляду за матір'ю – інвалідом 1 групи з 02.12.2009 року (а. с. 31).
Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Судом враховано вимоги ст. 182 СК України: нормальний стан здоров'я і задовільне матеріальне положення п'ятирічної дитини ОСОБА_4; нормальний стан здоров'я, вік 35 років, працездатність, не перебування на обліку в службі зайнятості населення, задовільне матеріальне становище відповідача (має дохід від ведення сільськогосподарського виробництва), відсутність у платника аліментів інших дітей, проживання разом із престарілими батьками, здійснення догляду за матір'ю – інвалідом 1 групи, отримання при цьому соціальної допомоги; інші обставини, до яких суд відносить також те, що позивач по справі, являючись матір'ю малолітньої дочки, працюючи, отримує заробітну плату в середньому 1500 гр. в місяць (а. с. 9) та інші обставини.
За таких обставин колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції є законним й обгрунтованим, тому не підлягає до скасування, а апеляційна скарга не підлягає до задоволення, оскільки її доводи спростовуються вищенаведеним.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315, ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Гайсинського районного суду Вінницької області від 9 грудня 2009 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий : /підпис/
Судді : /підписи/
Копія вірна :