АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
Справа № 22 – 825/2010 р. м. Вінниця
2 березня 2010 року
Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області Матківська М.В. розглянувши заяви ОСОБА_2 про апеляційне оскарження і про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Замостянського районного суду м. Вінниці від 22 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення і за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, голови правління ВАТ "Вінницький інструментальний завод", виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання ордера недійсним, -
В с т а н о в и в :
Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 22 жовтня 2009 року відмовлено ОСОБА_2 у задоволенні заяви про перегляд у зв'язку із нововиявленими обставинами рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 квітня 2009 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення та за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, голови правління ВАТ "Вінницький інструментальний завод", виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання ордера недійсним.
28 січня 2010 року ОСОБА_2 подала заяву про апеляційне оскарження ухвали суду і заяву про поновлення строку на її апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду нею до суду не подана.
Відповідно до ч. 2 ст. 296 ЦПК України суд першої інстанції після одержання усіх апеляційних скарг у справі від осіб, які подали заяви про апеляційне оскарження, або через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає їх разом зі справою до апеляційного суду.
Пленум Верховного Суду України у постанові № 12 від 24 жовтня 2008 року "Про судову практику розгляду справ в апеляційному порядку" дав відповідні роз'яснення, а саме в п. 6 зазначив, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення відповідно до ст. 296 ЦПК України подається разом з апеляційною скаргою через суд першої інстанції. Суд першої інстанції, як роз'яснено у п. 3 цієї постанови, виконує лише функції з прийняття заяви про апеляційне оскарження і (або) апеляційної скарги та їх надіслання разом зі справою до апеляційного суду у визначений частиною другою статті 296 ЦПК України строк. У разі подання заяви про апеляційне оскарження та неподання у визначений законом строк апеляційної скарги на судове рішення справа до апеляційного суду не направляється і рішення вважається таким, що набрало законної сили (стаття 223 ЦПК України).
Виходячи із наведених вимог цивільного процесуального законодавства, цивільна справа без апеляційної скарги на підставі вимог ч. 4 ст. 297 ЦПК України підлягає поверненню до суду першої інстанції без зазначення строку для усунення недоліків.
У разі подання апеляційної скарги справа підлягає направленню до апеляційного суду Вінницької області.
На підставі викладеного та керуючись ст. 296, ч. 4 ст. 297 ЦПК України, -
У х в а л и в :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення та за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, голови правління ВАТ "Вінницький інструментальний завод", виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання ордеру недійсним, разом із заявами про апеляційне оскарження та про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Замостянського районного суду м. Вінниці від 22 жовтня 2009 року повернути в Замостянський районний суд м. Вінниці.
Суддя : /підпис/
Копія вірна :