Судове рішення #831850
2-258/2007р

2-258/2007р.

РІШЕННЯ

I М      Я М              УКРАЇНИ

05.03.2007р. Гайсинський районний суд Вінницької області в складі: головуючого - судді Панасюка О.С. при секретарі Отрошко Н.М., розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині  справу за  позовом  ОСОБА_1до  Зятківецької  сільської  ради Гайсинського  району про  встановлення  факту родинних  відносин  та визначення  додаткового  строку  для  подання  заяви  про  прийняття спадщини, -

Встановив:

12.02.2007р. ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в с Зятківці Гайсинського району померла її мати, ОСОБА_2; єдиним спадкоємцем спадщини, у виді державного акту на право власності на земельну ділянку, що відкрилась за заповітом є вона, але не має можливості оформити право на спадщину, оскільки в її свідоцтві про народження прізвище матері помилково вказане - ОСОБА_3. Крім того, через скрутне матеріальне становище вона пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, просила встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2 була її матір'ю, а також визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері.

Представник Зятківецької сільської ради - Жук П.М.- позовні вимоги визнав повністю і не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні доведено, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_2 була матір'ю ОСОБА_1, але у свідоцтві про народження позивачки прізвище її матері помилково вказане як і у батька Вергелюк, хоча одруженими вони не були. ОСОБА_1 не подала у встановлений законом шестимісячний термін заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори через скрутне матеріальне становище.

Дані правовідносини регулюються:

п.1 ч.І, ст.256 ЦПК України, згідно з якою, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин; ч.З ст.1272 ЦК України, у відповідності до якої, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 

2

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 p., була матір'ю позивачки, то цей факт необхідно встановити на підставі п.1 ч.І ст.25б ЦПК України.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері через скрутне матеріальне становище, що суд визнає поважною причиною пропуску цього строку, то з метою захисту спадкових прав позивачки їй необхідно визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Висновки суду підтверджуються такими доказами:

Свідоцтвами про народження та одруження ОСОБА_1(а.с. 5), свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 (а.с. 4), довідкою Зятківецької сільської ради  (а.с. 7).

Керуючись ст. ст. 213, 214, 215, 256 ЦПК України, суд, -

Вирішим:

Позов задовольнити повністю.

Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в с Зятківці Гайсинського району, була рідною матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці з часу набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р. матері, ОСОБА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація