Судове рішення #8307091

   Справа №2-368/2010 року

            Р І Ш Е Н Н Я

        І М  Е Н Е  М                  У К Р А Ї Н И

   

    29 березня  2010  року       Тернівський міський  суд Дніпропетровської області у складі:

    головуючого         судді Фаріна Н.Ю.,

    при секретарі         Головінової Т.В.,

    за участю представника позивача      адвоката ОСОБА_1,

    відповідача             ОСОБА_2,

    представника відповідача     адвоката ОСОБА_3,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тернівки цивільну справу за позовом  ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування квартирою, усунення перешкод у здійсненні права користування житловим приміщенням та  вселенні,

            В С Т А Н О В И В:

    В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що з відповідачкою ОСОБА_2 він перебував у шлюбі, згідно актового запису за № 40, зареєстрованим відділом реєстрації актів цивільного стану Тернівського міського управління юстиціїї Дніпропетровської області від 24 квітня 2004 року, що підтверджується копією свідоцтва про одруження.

    Від сумісного життя сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

    В період шлюбу, 19 жовтня 2007 року, сторони купили трьохкімнатну квартиру за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу, який було посвідчено приватним нотаріусом Тернівського міського нотаріального округу ОСОБА_6, витягом з реєстру про право власності на нерухоме майно та довідкою Тернівського бюро технічної інвентаризації. Загальна площа квартири складає 68,2 кв.м., доказом чого є технічний паспорт. За договором купівлі-продажу квартира оформлена та зареєстрована на ім'я   ОСОБА_4.

    Загальна площа спірної квартири становить 68,2 кв.м., доказом чого є технічний паспорт. Квартира складається із трьох окремих житлових кімнат. Кімнати площею 17,2 кв.м.; 11,5 кв.м.;  13,4 кв.м. Загальна житлова площа квартири становить 42,1 кв.м. В квартирі є кухня площею 8,6 кв.м., окрема ванна кімната площею 2,5 кв.м., вбиральня площею 1,2 кв.м., коридор площею 3,7 кв.м., передпокій площею 6,2 кв.м., лоджія площею 2,6 кв.м.  

    За рішенням Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 19 вересня 2009 року шлюб між сторонами був розірваний, а 10 листопада 2009 року позивач отримав свідоцтво про розірвання шлюбу за актовим записом № 118.

    Відповідачка користуються всією спірною квартирою.

    Між сторонами виникли конфлікти щодо порядку користування житловими кімнатами, відповідачка перешкоджає позивачу користуватися квартирою, у нього відсутні ключі від вхідних дверей квартири, вона ігнорує його житлові інтереси.

    Кімната, на яку  претендує позивач і якою він фактично користувався найбільш житловою площею 17,2 кв.м.

    В судовому засіданні представник позивача – адвокат ОСОБА_1 змінила позовні вимоги та просила:  встановити порядок користування приміщеннями  квартири АДРЕСА_2,   за  яким   закріпити  право користування ОСОБА_4 кімнатою житловою площею 17,2 кв.м.; кухню площею 8,6 кв.м.; ванну кімнату площею 2,5 кв.м; вбиральню площею 1,2 кв.м; коридор  площею  3,7  кв.м;  передпокій  площею  6,2  кв.м;  лоджію  площею  2,6  кв.м. - залишити у спільному користуванні.; зобовязати ОСОБА_2 не чинити перешкод у здійсненні права користування виділеною ОСОБА_4 кімнатою та допоміжними приміщеннями у квартирі та передати йому ключі від вхідних дверей; вселити ОСОБА_4 в квартиру АДРЕСА_2; стягнути з відповідачки судові витрати по справі. В частині позову щодо закріплення  права   користування житловими кімнатами площею 13,4 кв.м. та площею 11,5 кв.м. за   відповідачкою    ОСОБА_2    та       малолітнім ОСОБА_5  - відмовилась.

    Відповідачка ОСОБА_2 та її представник – адвокат ОСОБА_3  позовні вимоги визнали повністю.

    Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

          В судовому засіданні встановлено, що з відповідачкою ОСОБА_2 позивач перебував у шлюбі, який  був розірваний рішенням Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 19 вересня 2009 року. Він  сумісного життя сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

    В період шлюбу, 19 жовтня 2007 року, сторони купили трьохкімнатну квартиру за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу. Загальна площа квартири складає 68,2 кв.м., доказом чого є технічний паспорт. За договором купівлі-продажу квартира оформлена та зареєстрована на ім'я позивача   ОСОБА_4.

    Загальна площа спірної квартири становить 68,2 кв.м., доказом чого є технічний паспорт. Квартира складається із трьох окремих житлових кімнат. Кімнати площею 17,2 кв.м.; 11,5 кв.м.;  13,4 кв.м. Загальна житлова площа квартири становить 42,1 кв.м. В квартирі є кухня площею 8,6 кв.м., окрема ванна кімната площею 2,5 кв.м., вбиральня площею 1,2 кв.м., коридор площею 3,7 кв.м., передпокій площею 6,2 кв.м., лоджія площею 2,6 кв.м.  

    Відповідачка користуються всією спірною квартирою.

    Між сторонами виникли конфлікти щодо порядку користування житловими кімнатами, відповідачка перешкоджає позивачу користуватися квартирою, у ОСОБА_4 відсутні ключі від вхідних дверей квартири, відповідачка ігнорує його житлові інтереси.

    Кімната, на яку  претендує позивач і якою він фактично користувався найбільш житловою площею 17,2 кв.м.

    Відповідно до статті 383 ЦК України - власник квартири має право використовувати помешкання для власного проживання в ній та проживання своєї родини.

    Відповідно до статті 391 ЦК України - власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

    Зважаючи на зазначені обставини, розташування житлових приміщень та фактичного користування ними, суд вважає можливим встановлення порядку користування вказаною квартирою таким чином: виділити позивачеві у користування кімнату житловою площею 17,2 кв.м; кухню площею 8,6 кв.м., ванну кімнату площею 2,5 кв.м., вбиральню площею 1,2 кв.м., коридор площею 3,7 кв.м., передпокій площею 6,2 кв.м., лоджію площею 2,6 кв.м. - залишити у загальному користуванні.

    На підставі викладеного, ст.ст. 383,391 ЦК України, керуючись  ст. ст. 60, 88, 179, 192, 212-215  ЦПК України, суд -

            В И Р І Ш И В:

   

    Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування квартирою, усунення перешкод у здійсненні права користування житловим приміщенням та  вселенні  - задовольнити повністю.

    Встановити порядок користування приміщеннями  квартири АДРЕСА_2,   за  яким   закріпити  право користування ОСОБА_4 кімнатою житловою площею 17,2 кв.м.

    Кухню площею 8,6 кв.м.; ванну кімнату площею 2,5 кв.м; вбиральню площею 1,2 кв.м; коридор  площею  3,7  кв.м;  передпокій  площею  6,2  кв.м;  лоджію  площею  2,6  кв.м. - залишити у спільному користуванні.

    3обовязати ОСОБА_2 не чинити перешкод у здійсненні права користування виділеною ОСОБА_4 кімнатою та допоміжними приміщеннями у квартирі та передати йому ключі від вхідних дверей.

    Вселити ОСОБА_4 в квартиру АДРЕСА_2.

    Стягнути з  ОСОБА_2  на користь  ОСОБА_4 судові витрати: судовий збір у розмірі 8 (вісім) грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 37 (тридцять сім)  грн.

    Заяву про апеляційне оскарження цього рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

    Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація