Судове рішення #8306971

Справа № 2-1985/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

22 березня 2010 року                                                                                місто ОСОБА_1

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючого – судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивача ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_3

представника третьої особи служби у справах дітей Луцької міської ради ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та встановлення місця проживання дітей,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та встановлення місця проживання дітей.

Свій  позов мотивує тим, що 11 лютого 2005 року з відповідачем було укладено шлюб, зареєстрований у відділі реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції, актовий запис № 080585. Від шлюбу мають двоє неповнолітніх дітей: дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. Вказує на те, що спільне життя з відповідачем не склалося через різні характери та погляди на життя. Відповідач зловживає спиртними напоями. Подружні відносини між ними припинено,  шлюб існує лише формально. Вважає, що подальше спільне проживання та збереження сім»ї неможливе. Крім того, відповідач не надає належної матеріальної допомоги на утримання неповнолітніх дітей, які знаходяться на її утриманні. ОСОБА_7 потребує додаткової фінансової допомоги на лікування, оскільки є інвалідом дитинства. Змоги влаштуватись на роботу не має, тому що постійно перебуває з донькою. ОСОБА_3 є здоровим  та працездатним, на утриманні інших дітей не має, офіційно не працює та має заробіток.

Просить розірвати шлюб, укладений між нею та ОСОБА_3, стягнути з відповідача аліменти в її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей щомісячно  в твердій грошовій сумі в розмірі 1200 гривень, а також залишити проживати дітей з нею.

Ухвалою суду від 23.02.2010 року до розгляду справи було залучено Службу в справах дітей виконкому Луцької міської ради.

В судовому засіданні позивач та її представник підтримали позовні вимоги та просили їх задоволити в повному об»ємі.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, додатково суду пояснив, що погоджується на розірвання шлюбу, оскільки сім»я існує лише формально, вже протягом трьох років вони з дружиною проживають окремо. Таких коштів, як хоче позивач на сплату аліментів він не має, оскільки працює не офіційно на будівництві, та може сплачувати аліменти лише в розмірі 500грн. Просив залишити проживати дітей разом з ним.

Представник Служби в справах дітей виконкому Луцької міської ради в судовому засіданні пояснила, що неповнолітніх дітей слід залишити проживати з матір»ю, оскільки, відповідач не має постійного доходу, зловживає спиртними напоями, може своєю аморальною поведінкою зашкодити розвиткові дітей.

Заслухавши пояснення позивача та її представника, відповідача, представника Служби в справах дітей виконкому Луцької міської ради, свідка ОСОБА_8   дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав.  

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 11 лютого 2005 року, зареєстрованому відділом рацсу Луцького міського управління юстиції, актовий запис № 102(а.с.6). Від шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_5, 20 квітня 20006 року народження та  сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копіями свідоцтв про народження  (а.с.4,5)

З пояснень сторін встановлено, що позивач та відповідач тривалий час разом не проживають, подружніх стосунків не підтримують, не ведуть спільного господарства, шлюб існує лише формально.

З врахуванням того, що жоден з подружжя не бажає примиритися, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їх інтересам, тому шлюб слід розірвати, за згодою сторін судові витрати покласти на ОСОБА_3

Згідно ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач ОСОБА_3 свого обов’язку утримувати неповнолітніх дітей належним чином не виконує, діти перебувають на  утриманні матері.

Статтею 184 СК України передбачено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача  може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Як вбачається з матеріалів справи та пояснень, даних сторонами в судовому засіданні, відповідач не має постійного доходу, а тому, визначити його реальний дохід не можливо. Однак, дана обставина, на думку суду, не звільняє його від обов’язку утримувати неповнолітніх дітей, батьком яких він вказаний у свідоцтві про народження.

В судовому засіданні відповідач вказував , що середньомісячні його заробітки в період коли він працює складають 1500-2000 гривень.

З копії медичного висновку № 7442 від 14 липня 2009 року(а.с.3) та копії посвідчення ААБ № 280845 від 31.08.2009р. (а.с.6) вбачається, що ОСОБА_9, є дитина –інвалід до 18 років, яка отримує державну соціальну допомогу в розмірі 641,30гривень.

З врахуванням вищенаведеної норми Закону, суд  вважає  за можливе визначити розмір  аліментів у твердій грошовій сумі, а саме - 700 грн., щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви до досягнення ОСОБА_10 повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище неповнолітніх дітей; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, стягувача аліментів, а також те, що у відповідача інших неповнолітніх дітей, непрацездатної дружини, батьків на утриманні немає.

 Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць слід допустити до обов’язкового негайного виконання.

Згідно ст.. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Із пояснень позивача вбачається, що відповідач зловживаючи спиртними напоями, вчиняє бійки, що негативно сказується на психологічному розвитку дітей. Крім того, ОСОБА_9, потребує постійного догляду та присутності когось з дорослого.

Відповідач не заперечував того факту, що він періодично вживає спиртні напої. Вказував, що мав місце випадок, коли він застосовував фізичну силу до позивача. Однак, пояснив, що коли діти будуть проживати разом з ним, то він буде займатись сільським господарством, і зможе їх прогодувати, але на даний час, це йому не потрібно, оскільки, він хоче бути ближче до своїх дітей.

Згідно ч.2 ст. 161 Сімейного кодексу України  суд не може передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, може своєю аморальною поведінкою зашкодити розвиткові дитини.

Крім того, Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй 20.11.1959р. містить принцип, згідно з яким малолітня дитина може бути розлучена зі своєю матір»ю лише за наявності виняткових обставин, а таких у даній справі судом не встановлено.

При вирішенні спору щодо місця проживання неповнолітніх дітей судом взято до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов»язків, особисту прихильність дітей до кожного з них, вік дітей, стан їхнього здоров»я та інші обставини, що мають істотне значення.

 З відповідача слід стягнути в доход держави 51 гривню судового збору та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215, п.1 ч.1 ст. 367  ЦПК України, на підставі ст.ст. 110, 111, 112, 160, 161, 180, 181, 182, 184,  СК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Шлюб між ОСОБА_10 (дошлюбне прізвище - Матвіїшина) ОСОБА_11, яка народилась1986 року в м. Стрий Львівської області та ОСОБА_3, який народився 17 листопада 1979 року в с. Річиця Ратнівського району Волинської області, який зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького міського управління юстиції, про що видано свідоцтво про одруження серії 1-ЕГ № 080585 від 11 лютого 2005 року, актовий запис № 102 – розірвати.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави сімнадцять гривень державного мита при реєстрації розірвання шлюбу, а ОСОБА_2 від сплати - звільнити.

Неповнолітніх дітей ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3 залишити проживати з матір»ю ОСОБА_2.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 700 (сімсот) гривень щомісячно, починаючи з 10 грудня 2009 року і до досягнення ОСОБА_10 повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави в розмірі 51 (п‘ятдесят одна ) гривня.

Стягнути з ОСОБА_3 витрати з інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.

 Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць допустити до обов»язкового негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя  Луцького міськрайонного суду                           З.А.Бовчалюк

Справа № 2-1985/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

22 березня 2010 року                                                                                місто ОСОБА_1

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючого – судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивача ОСОБА_2

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_3

представника третьої особи служби у справах дітей Луцької міської ради ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та встановлення місця проживання дітей,

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Шлюб між ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище - Матвіїшина) ОСОБА_11, яка народилась1986 року в м. Стрий Львівської області та ОСОБА_3, який народився 17 листопада 1979 року в с. Річиця Ратнівського району Волинської області, який зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану Луцького міського управління юстиції, про що видано свідоцтво про одруження серії 1-ЕГ № 080585 від 11 лютого 2005 року, актовий запис № 102 – розірвати.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави сімнадцять гривень державного мита при реєстрації розірвання шлюбу, а ОСОБА_2 від сплати - звільнити.

Неповнолітніх дітей ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3 залишити проживати з матір»ю ОСОБА_2.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 700 (сімсот) гривень щомісячно, починаючи з 10 грудня 2009 року і до досягнення ОСОБА_10 повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави в розмірі 51 (п‘ятдесят одна ) гривня.

Стягнути з ОСОБА_3 витрати з інформаційно – технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень.

 Рішення суду в частині стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у межах суми платежу за один місяць допустити до обов»язкового негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя  Луцького міськрайонного суду                           З.А.Бовчалюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація