Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2010 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Сторожука С.М.
при секретарі: Дробот О.Ю.
за участю представника позивачів: ОСОБА_1
розглянув у відкритому заочному судовому засіданні в місті Павлоград Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особо такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, в якій просили суд:
-визнати відповідачку такою, що втратила право користування житловим приміщенням у
квартирі
АДРЕСА_1 ;
-зобов`язати Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб
Павлоградського МВ УМВС України в Дніпропетровській області анулювати реєстрацію
відповідачки в зазначеній квартирі, та зняти її з реєстрації;
-стягнути з відповідачки судові витрати в сумі 2054 гривні.
В обґрунтування заявленого позову позивачі посилалися на те, що вони набули право власності на спірну квартиру.
У квартирі зареєстрована відповідачка, яка не пускає їх до квартири хоча є чужою для них людиною.
В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав, спираючись на доводи викладені в позові.
Відповідачка в судове засідання не з`явилась, хоча була належним чином повідомлена про день та час слухання справи, причини неявки суду не відомі. Суд на підставі ст.225 ЦПК України, ухвалив розглядати справу заочно.
Суд, вислухавши пояснення представника позивачів, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини справи:
У приватній власності позивачів знаходиться квартира АДРЕСА_1 .
В зазначеній квартирі зареєстрована відповідачка.
Встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню в повному обсязі, враховуючи наступне:
Відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право власності є непорушним.
Згідно до ст.391 ЦК України, власник має право вимагати усунення перешкод у здійснення ним права користування та розпорядження своїм майном.
Статтею 157 ЖК України передбачено, що виселення проводиться у судовому порядку без надання іншого приміщення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд приймає до уваги положення передбачене статтею 88 ЦПК України згідно якої зазначено, - стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
З урахуванням наведеного на користь позивачів підлягає стягненню сума у розмірі - 2054 гривень ( 1000 гривень «витрати на правову допомогу» щодо кожного з позивачів» + 37 гривень «витрати на інформаційно-технічне забезпечення» +17 гривень «судового збору»).
Керуючись ст.41 Конституції України, ст.ст. 10, 57, 88, 212, 214, 215, 225, 226 ЦПК України, ст.391 ЦК України, ст. 157 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особо такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 .
Зобов`язати Відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Павлоградського МВ УМВС України в Дніпропетровській області анулювати реєстрацію ОСОБА_4 в квартирі АДРЕСА_1 , та зняти її з реєстрації у вказаній квартирі.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 в рахунок понесених судових витрат суму у розмірі - 1054 (одна тисяча п`ятдесят чотири) гривні.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 в рахунок понесених судових витрат суму у розмірі - 1000 (одну тисячу) гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: С.М. Сторожук
- Номер: 6/591/263/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-7588/10
- Суд: Зарічний районний суд м. Сум
- Суддя: Сторожук С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.10.2017
- Дата етапу: 09.11.2017