ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а – 8841/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А.
при секретарі судового засідання Крутоус В.І.
за участю:
прокурора Антоненко І.М.
представника позивача Міхно І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Покровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Покровського районного центру зайнятості до Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Покровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Покровського районного центру зайнятості, звернувся до суду з адміністративним позовом до Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області та просить суд стягнути з Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області на користь Покровського районного центру зайнятості Дніпропетровської області кошти у сумі 8 059,98 грн. (вісім тисяч п’ятдесят дев’ять грн. 98 коп.) на розрахунковий рахунок № 37178305900249 в УДКУ Дніпроп5етровської області, МФО 805012).
У судове засідання з’явилась прокурор надала пояснення аналогічні доводам викладеним у позовній заяві та просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Також, у судове засідання з’явився представник позивача та підтримав позовні вимоги.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено чинне законодавство про соціальне страхування на випадок безробіття та Закон України «Про зайнятість населення», охоронювані законом інтереси Покровського районного центру зайнятості, а саме: Олександрівська сільська рада Покровського району Дніпропетровської області не подала звіт про можливе та про фактичне вивільнення працівника, за що позивачем нараховано штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника в сумі - 8 059,98 грн. (вісім тисяч п’ятдесят дев’ять грн. 98 коп.).
Відповідач у судове засідання не з'явився. Заперечення на позовну заяву не надав. Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та судова повістка надіслані на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням.
Враховуючи, що при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про час та місце судового розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю із наступних підстав
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Олксандрівська сільська рада перебуває на обліку в Покровському районному центрі зайнятості з 09.01.1998 року за № 41499968.
10.04.2009 року Покровським районним центром зайнятості був виявлений факт неподання відповідачем звітів про можливе та про фактичне вивільнення працівників.
23.04.2009 року Покровським районним центром зайнятості було направлено запит до Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області, щодо неподання звіту про можливе та фактичне вивільнення працівників та про надання суми річної заробітної плати за вивільненого працівника.
30.04.2009 року Олександрівською сільською радою Покровського району Дніпропетровської області була надана відповідь, в якій було повідомлено, що річна заробітна плата працівника складає 8059,98 грн. (вісім тисяч п’ятдесят дев’ять грн. 98 коп.).
05.05.2009 року відповідачу було направлено лист-вимогу яким відповідача запрошено на 12.05.2009 року о 9.00 годині до Покровського районного центру зайнятості для складання та підписання акту про порушення законодавства України про зайнятість населення. На підставі відповіді Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області 12.05.2009 року було складено акт про порушення законодавства України пр. зайнятість населення, в якому був наданий термін для добровільного погашення вище зазначеної суми. Відповідач в зазначений день не з’явився та акт не був підписаний. 13.05.2009 року відповідачу направлено акт рекомендованим листом з повідомленням.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контроль за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється Основами законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Законом України «Про зайнятість населення», цим Законом та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.
У відповідності до ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаючись на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи:
1. здійснюють облік та ведуть реєстр платників страхових внесків;
2. проводять збір страхових внесків;
3. здійснюють оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах затвердженого бюджету;
4. виплачують забезпечення та надають соціальні послуги, передбачені цим Законом, забезпечують здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків;
5. контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Згідно з ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобов’язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників, заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Частиною 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що при вивільненні працівників ( у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення – направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Судом встановлено, що на теперішній час відповідач не сплатив штраф у розмірі - 8059,98 грн. (вісім тисяч п’ятдесят дев’ять грн. 98 коп.).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що вимоги позивача законні та обґрунтовані, тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 50, 70, 71, 72, 86, 159-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Покровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі: Покровського районного центру зайнятості до Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області про стягнення коштів - задовольнити повністю.
Стягнути з Олександрівської сільської ради Покровського району Дніпропетровської області на користь Покровського районного центру зайнятості Дніпропетровської області кошти у сумі 8 059,98 грн. (вісім тисяч п’ятдесят дев’ять грн. 98 коп.) на розрахунковий рахунок № 37178305900249 в УДКУ Дніпроп5етровської області, МФО 805012).
Копію постанови направити відповідачу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня постановлення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова складена в повному обсязі 15.02.2010 року
Суддя Р.А. Барановський