Справа № 2-А-129/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНІМ УКРАЇНИ
26 березня 2009 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого - судді Затолочного В.С., при секретарі Морозовій Н.М.,
за участю:
• - прокурора Войни А.А.,
• - представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі адміністративну справу за адміністративним позовом військового прокурора Криворізького гарнізону в інтересах ОСОБА_2 до військової частини А-3283 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Військовий прокурор Криворізького гарнізону звернувся до Центрально-міського районного суду із адміністративним позовом в інтересах ОСОБА_3 до військової частини А-3283 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Позов, на задоволенні якого наполягали у судовому засіданні прокурор, обгрунтовані тим, що відповідач безпідставно не сплатив позивачу грошову допомогу на оздоровлення при вибутті у щорічну відпустку. У зв'язку з цим прокурор просить визнати дії відповідача, як суб'єкта владних повноважень щодо невиплати позивачу грошової допомоги на оздоровлення неправомірними, зобов'язати відповідача поновити порушені соціальні права позивача шляхом виплати йому грошової допомоги для оздоровлення.
Представник відповідача в ході попереднього розгляду справи позов визнала повністю.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши учасників судового розгляду, вважає, що позов підлягає повному задоволенню.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач проходить військову службу військовій частині А-3283 та перебуває на фінансовому забезпеченні у відповідача.
Відповідно до статті 10-1 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» позивач скористався щорічною основною відпусткою за 2008 рік.
В порушення зазначеної норми закону, а також ст.. ст.. 17, 45, 49 Конституції України, пункту 30.1 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260,
відповідачем безпідставно при вибутті позивача у щорічну чергову відпустку не виплачено грошову допомогу на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення на суму 2498 грн. 26 коп.
Вказані фактичні обставини справи підтверджуються витягом з наказу про зарахування позивача до списків особової частини, довідкою, про заборгованість.
Позов підлягає задоволенню у зв'язку з безпідставним невиконанням відповідачем своїх зобов'язань з виплати грошової допомоги на оздоровлення.
Керуючись ст.ст. 8, 17, 45, 49 Конституції України, ст.ст. 7-12, 70, 71, 86, 94, 158-163 КАС України, ст. 10-1 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 30.1 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов військового прокурора Криворізького гарнізону в інтересах ОСОБА_2 до військової частини А-3283 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати дії суб'єкта владних повноважень, військової частини А-3283 щодо невиплати грошової допомоги на оздоровлення ОСОБА_2 у розмірі 2498 (дві тисячі чотириста дев'яносто вісім)т грн.. 26 коп. неправомірними.
Зобов'язати суб'єкта владних повноважень, військову частину А-3283 поновити порушені соціальні права громадянина ОСОБА_2 шляхом виплати грошової допомоги на оздоровлення у розмірі 2498 (дві тисячі чотириста дев'яносто вісім) грн.. 26 коп.
Стягнути з відповідача, військової частини А-3283 на користь держави судовий збір в сумі 3 (три) грн.. 40 коп.
Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду.
Суддя B.C. Затолочний