№ 2-373-2009р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
16 березня 2009р.
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі
головуючого судді Соловйова М.І.,
при секретарі Дровозюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Магдалинівка справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2009р. до суду надійшла заява позивача до відповідача про стягнення аліментів на дитину. Посилаючись на те, що з останнім перебувала у зареєстрованому шлюбі, має ОСОБА_3, батьком якого є відповідач. Життя не склалося, відповідач ухиляється від утримання дитини, яка знаходяться на її утриманні. Звернулася до суду та прохає стягнути на її користь аліменти згідно закону.
Відповідач до суду не з'явився.
Вислухав пояснення позивача, дослідив докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Ст. 180 Сімейного Кодексу України, стверджує, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу батька або у твердій грошовій сумі.
Сторони по справі знаходилися у зареєстрованому шлюбі, мають ОСОБА_3, яка знаходиться на утриманні матері. Свідоцтво про народження серії 1-КИ № 053634 від 15 травня 2006р., виконкому Котовської сільської ради Магдалинівського району, вказує що батьком дитини є ОСОБА_2.
При таких обставинах, коли у свідоцтвах про народження батьком вказано
відповідача, останній повинен сплачувати аліменти на користь матері, на утриманні якої знаходяться діти.
Суду не відомо про місце роботи платника аліментів. При таких обставинах, суд за заявою одержувача може призначити розмір аліментів. Але мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного
віку.
Згідно ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів на інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення.
Необхідно стягнути державне мито на користь держави з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 130, 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, п. 2 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України суд,
ВИРІШИВ:
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого:
Аліменти щомісячно на дитину у розмірі 1/4 частині всіх видів доходів, але мінімальний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, і до досягнення дитиною повноліття /вісімнадцятиріччя/ на користь ОСОБА_1.
Мито на користь держави в сумі 51 грн.
Згідно ст. 367 ч. 1 п. 1) Цивільно процесуального Кодексу України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення Магдалинівського районного суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до судової палати по цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.