Судове рішення #8279868

Справа № 2-960/10

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А  Ї Н И

    29 березня 2010 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого  – судді Філатова К.Б.,

при секретарі Кононенко В.П.,

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : ОСОБА_3  про стягнення аліментів на утримання дружини, -

В С Т А Н О В И В:

В січня 2010 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, позовні вимогу обґрунтовуючи тим, що з відповідачем вона перебуває в зареєстрованому шлюбі, від якого є неповнолітня донька. Позивач не працює, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною.  Відповідач працює, але матеріальної допомоги на її (позивачки) утримання добровільно не надає. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти у розмірі 1/6 частини всіх видів доходів до зміни матеріального стану сторін, але не більше ніж до досягнення донькою трирічного віку.

Позивачка в судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій просить слухати справу за її відсутності, підтримала позовні вимоги у повному обсязі, не заперечувала проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неприбуття суд не повідомив, тому суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. В теперішній час сторони припинили шлюбні відносини і проживають окремо один від одного.

 Позивачка не працює, знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною. Відповідач працює і має змогу надавати матеріальну допомогу на утримання доньки.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Відповідно до ч. 2 ст. 75 СК України право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати допомогу.

Оскільки відповідач є працездатною особою, має постійний заробіток, суд вважає, що він може і повинен утримувати позивачку до досягнення їх спільною дитиною трирічного віку, оскільки у позивачки немає інших доходів.

За таких обставин суд вважає за необхідне позов задовольнити у повному обсязі.

    Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 ЦПК України, ст. ст. 75 84 СК України, суд –

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дружини задовольнити повністю.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, що мешкає: м. Кривий Ріг, вул.Жигулівська, 44/5, зареєстрований : ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, що мешкає: м. Кривий Ріг, вул. Жигулівська, 44/5, зареєстрована : ІНФОРМАЦІЯ_6  аліменти на її утримання  в розмірі 1/6 частини з усіх видів доходів відповідача до досягнення донькою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, трирічного віку, починаючи стягнення з дня пред’явлення позову, тобто з 13 січня 2010 року.

Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у сумі 51 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі 120 гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

   

Суддя                               К.Б. Філатов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація