Судове рішення #8279018

                                                               

П О С Т А Н О В А

І м е н е м   У к р а ї н и

23 лютого 2010 року                     Тернопільський міськрайонний суд в складі:    

                                                 головуючого Багрія  Т.Я.

                                                 при  секретарі Стус К.І.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м.Тернополі справу за  позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України у Тернопільській області про скасування постанови інспектора ОДР ВДАІ УМВС України в Тернопільській області серії ВО 050715 від 8 грудня 2009 року,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до УДАІ УМВС України у Тернопільській області в якому просить скасувати постанову серії ВО №050715 від 8 грудня 2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності і накладення стягнення у виді 255 грн. штрафу. Заявлені вимоги мотивовано тим, що його притягнуто до відповідальності необгрунтовано.  

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав, посилаючись на вказані у ньому мотиви. Він пояснив, що 8 грудня 2009 року о 17 год. 30 хв. їхав автобусом БАЗ реєстраційний номер НОМЕР_1 по вул.Шевченка в смт.Залізці Зборівського району і не зупинився на вимогу дорожного знаку 2.2  - „Проїзд без зупинки заборонено”. Цього знаку він не побачив, тому не зупинив автомобіль.

Представник ДАІ УМВС України у Тернопільській області Логовський О.С. позов заперечив. Він пояснив, що згідно з правилами дорожного руху водій зобов’язаний дотримуватись Правил дорожного руху і дорожних знаків. На даній ділянці дороги знак встановлено на видимому місці. Він виготовлений з світлової плівки, тому ОСОБА_1 не міг його не бачити. Він надав суду копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ВО №026513 від 8 грудня 2009 року в якому ОСОБА_1 у письмових  поясненнях вказав про те, що він не побачив дорожного знаку.

Згідно з ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З оскаржуваної постанови слідує, що інспектор вимоги закону виконав. А саме, при винесенні постанови врахував і мотивував належними доказами, передбаченими ст.251 КУпАП, обставини визначені у ст.280 КУпАП.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Доказами вини ОСОБА_1 є протокол про адміністративне правопорушення серії ВО №026513 від 8 грудня 2009 року, письмові пояснення ОСОБА_1

Отже, ОСОБА_1 законно притягнуто до адміністративної відповідальності, а тому, підстав для скасування постанови немає.

Керуючись статтями 268, 280, 283, 284, 287, 288, 289 КУпАП, 71, 76, 79, 86, 128 ч.4, 158-163, 167 КАС України, суд,-

постановив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ДАІ УМВС України у Тернопільській області про скасування постанови інспектора ОДР ВДАІ УМВС України в Тернопільській області серії ВО 050715 від 8 грудня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення стягнення у виді 255 грн. відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Тернопільського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий                                                                                          Т.Я. Багрій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація