Справа №2-а-18/2007
ПОСТАНОВА
Ім'ям України
02 березня 2007 року Верхньодніпровський районний суд
Дніпропетровської області
У складі: головуючого - судді - Дунай Л.В. при секретарі - Зубачевській О.А.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Верхньодніпровську цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Верхньодніпровського районного центру зайнятості про зняття з реєстрації трудового договору, -
ВСТАНОВИВ:
В суд звернувся позивач ОСОБА_1 з позовом про зняття з реєстрації трудового договору, посилаючись на наступне:
15 січня 2007 року між ним та працівником ОСОБА_2 було укладено трудовий договір, який був зареєстрований за НОМЕР_1 в той же день у Верхньодніпровському районному центрі зайнятості.
29 січня 2007 року постановою Верхньодніпровського районного суду ОСОБА_2 був направлений в кримінально-виправну установу для відбування покарання по вироку Верхньодніпровського районного суду від 10.10.2005 року, згідно якого він був засуджений до 3 років позбавлення волі.
20 лютого 2007 року він звернувся в Верхньодніпровський центр зайнятості з заявою про зняття трудового договору НОМЕР_1 з реєстрації, але листом за вихідним НОМЕР_2 від 20.02.2007 року, йому було відмовлено у знятті трудового договору з реєстрації, у зв'язку з тим, що згідно п.п. 6.7.8.9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою та Інструкції про порядок ведення трудових книжок при знятті з реєстрації договору необхідно особиста присутність працівника.
Він не може забезпечити явку ОСОБА_2 у Верхньодніпровський районний центр зайнятості, так як останній засуджений та направлений в КВУ для відбування реальної міри покарання.
У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги в повній мірі.
Представник відповідача - Верхньодніпровського районного центру зайнятості по справі у судовому засіданні позовні вимоги визнав, та не заперечує проти їх задоволення.
Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню з таких підстав:
Матеріалами справи встановлено, що 15 січня 2007 року між ним та працівником ОСОБА_2 було укладено трудовий договір, який був зареєстрований за НОМЕР_1 в той же день у Верхньодніпровському районному центрі зайнятості.
Згідно з листом Верхньодніпровського районного центру зайнятості за вихідним НОМЕР_2 від 20.02.2007 року, враховуючи зміст п.п. 6.7.8.9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою і п.14 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики від 8.06.2001 року № 260 та п. 2.20-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінцпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58 при знятті з реєстрації
2
договору у державній службі зайнятості необхідна особиста присутність сторін трудового договору, що його підписали.
Як встановлено у судовому засіданні позивачем ОСОБА_1 19 лютого 2007 року ОСОБА_2 був звільнений з роботи, так як згідно постанови Верхньодніпровського районного суду від 29 січня 2007 року ОСОБА_2 був направлений в кримінально-виправну установу для відбування покарання по вироку Верхньодніпровського районного суду від 10.10.2005 року, згідно якого він був засуджений до 3 років позбавлення волі.
Таким чином, трудовий договір між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 фактично розірваний згідно з вимогами КЗпП України.
Вимоги відповідача про особисту присутність ОСОБА_2 при знятті з реєстрації трудового договору - не можуть бути виконані позивачем у зв'язку з відбуванням покарання ОСОБА_2 у КВУ, тому забезпечити особисту явку ОСОБА_2 до Верхньодніпровського районного центру зайнятості неможливо.
У зв'язку з цією обставиною, суд прийшов до висновку, що вимога позивача про заочне зняття з реєстрації трудового договору, заключеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є обгрунтованою.
Керуючись ст. ст. 17, 122, 158 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Зобов'язати Верхньодніпровський районний центр зайнятості зняти з реєстрації трудовий договір від 15 січня 2007 року, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований за НОМЕР_1..
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.