Справа № 2-а-3991/09/1970
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2010 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі с/з Винник І.В.
за участю сторін:
представника позивача Демчук О.А.
відповідач не з»явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за
адміністративним позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Тернопільській області до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000 грн., СУД, -
В С Т А Н О В И В :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Тернопільській області звернулось до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог в судовому засіданні пояснив, що відповідачем порушено вимоги ст.111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», в результаті чого, застосовано штрафні санкції. В підтвердження викладеного додає копію акту від 06.10.2009р. №23/32-2/2132814519, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000972301 від 12.10.2009р.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав , у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся судом належним чином. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів у справі.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06 жовтня 2009 року працівниками ДПА в Тернопільській області було проведено перевірку додержання суб’єктами господарювання вимог встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, а саме магазину, що розташований за адресою с.Славна Зборівського району та належить суб’єкту підприємницької діяльності ОСОБА_3, за результатами якої складено Акт від 06.10.2009р. № 23/32-2/2132814519 «Про результати позапланової виїзної перевірки з питань додержання суб’єктами господарювання вимог встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
Перевіркою встановлено, факт реалізації сигарет «Бонд» за ціною 5,60 грн., що підтверджується фіскальним чеком №3913 від 06.10.09р., а на пачці ціна вказана виробником 5,50 грн., тобто, роздрібна торгівля тютюновими виробами проведена за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін встановлених виробником, чим порушено ст.111 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
За результатами проведеної перевірки ДПА в Тернопільській області було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 190178 від 12.10.2009р., в розмірі штрафних санкцій в сумі 1000 грн.
Відповідно до п.п 1, 2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органам податкової служби надано право здійснювати документальні невиїзні перевірки ( на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способі їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), а також здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів - 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
За таких обставин, податковим органом правомірно, в порядку, визначеному законодавством п рийняте рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державній податковій службі надано право подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На час розгляду справи відповідач не представив доказів сплати штрафних санкцій в розмірі 1000 грн., а тому, підлягають до стягнення в судовому порядку.
Керуючись ст. ст. 14, 70,71, 79, 86, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3( прож. АДРЕСА_1; ідент. код. НОМЕР_1) до державного бюджету фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 1000 гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови буде виготовлений на протязі 5 днів.
Суддя Н.Л. Крапівницька
КОПІЯ ВІРНА
СУДДЯ