Судове рішення #8277020

                                                                РІШЕННЯ

                                                      ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

4 березня 2010 р.                      Ленінський районний суд м. Харкова

у складі:

головуючого – судді Лазарєва А.В.

при секретарі  Клименко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу №2-1156/10 за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину, -

                                                              ВСТАНОВИВ:

           Позивачка ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача, ОСОБА_2, аліменти на її утримання, як дружини, в сумі 300 гр. кожного місяця до досягнення дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 6 років, мотивуючи тим, що дочка являється інвалідом, крім дочки на її утриманні знаходиться неповнолітній син, їй не хватає коштів на існування, а відповідач належної допомоги не оказує.

           Сторони у судове засідання з»явилися.

           Позивачка позовні вимоги підтримала і дала пояснення аналогічні позовній заяві.

           Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що він не взмозі платити аліменти на утримання дружини, оскільки він платить за рішенням суду на утримання

2-х неповнолітніх дітей 33% свого заробітку і, крім цього, ще по 100 гр. кожного місяця на додаткові витрати для кожної дитини.

           Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

           11 вересня 2001 р. між позивачкою і відповідачем було зареєстровано шлюб.

           Вони мають 2-х дітей: сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 і дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

           Дочка являється інвалідом внаслідок хімічного опіку стравоходу / а. с. 20/.

            Син внаслідок травми голови знаходиться на диспансерному обліку у невропатолога.

           Відповідач разом з родиною не проживає.

           Діти знаходяться на утриманні позивачки.

           Позивачка отримує допомогу на дитину до 3-х років у розмірі 140 гр. на місяц, а також пенсію на утримання дочки-інваліда в сумі 558 гр. 20 коп..

             Рішенням Ленінського райсуду м. Харкова від 7 грудня 2009 р.  з відповідача на користь позивачки на утримання 2-х неповнолітніх дітей стягнуті аліменти в розмірі 33%, а також додаткові витрати на кожну дитину в сумі 100 гр. кожного місяця до досягнення ними повноліття. Вказані аліменти відповідач сплачує.

            Відповідач працює бригадиром колії в Харківській дистанції колії №3, його нарахована заробітна плата за січень 2010 р. складає 3558 гр. 28 коп.. Після сплати аліментів та  інших нарахувань  відповідач у січні 2010 р. отримав  заробітну плату в сумі 1738 гр. 28 коп..

             Згідно ст. 75 СК України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання / аліменти/ має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Одним із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

            В силу ст. 88 СК України, якщо один із подружжя, в тому числі і працездатний, проживає з дитиною-інвалідом, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і піклується нею, він має право на утримання за умови, що другий з подружжя може надати матеріальну допомогу. Право на утримання триває протягом всього часу проживання з дитиною інвалідом та опікування нею і не залежить від матеріального становища того з батьків, з ким вона проживає.

            Виходячи з викладеного, суд вважає, що позивачка, яка живе з дитиною інвалідом, потребує матеріальної допомоги, а відповідач взмозі  надати матеріальну допомогу.

          При визначенні розміру аліментів суд, керуючись ст. 80 СК України, вважає, що, виходячи із матеріального становища  відповідача, який має постійне місце роботи, він може виплачувати аліменти на утримання  позивачки в розмірі 1/8 ч. всіх видів його заробітку / доходів/ кожного місяця.

           Вимогу позивачки про сплату їй відповідачем аліментів в сумі 300 гр. кожного місяця суд вважає завищеною. Оскільки відповідач  має постійне місце роботи суд стягує з нього аліменти у відсотках від заробітку, а не у твердій сумі.

           Таким чином, вимоги позивачки суд задовольняє частково.

           Приймаючи до уваги, що суд виніс рішення на користь позивачки, яка при зверненні до суду була звільнена від сплати судових витрат, то на підставі ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір на користь держави в сумі 51 гр. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду на користь ТУ ДСА в Харківській області в сумі 120 гр..

           Керуючись ст. ст. 88, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 75, 80, 88 СК України суд, -

                                                         ВИРІШИВ:

             Позовні вимоги задовольнити частково.

              Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь дружини ОСОБА_1 на  утримання дружини аліменти у розмірі 1/8 ч. всіх видів заробітку / доходів/ кожного місяця до досягнення дочкою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  6 років, починаючи з 14 січня 2010 року.

               В іншій частині позову відмовити.

              Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави Україна судовий збір в сумі 51 гр..

                Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТУ ДСА в Харківській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи в сумі 120 гр..

             Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до апеляційного суду Харківської області  протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подачі заяви.

                                                Суддя                                                          Лазарєв А.В.  

                                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація