Справа № 2 –1737/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2010 року Комінтернівський районний суд міста Харкова
у складі : головуючого – судді Буцького В.В.
при секретарі – Листопад І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обгрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що 14 лютого 2004 року зареєстрував шлюб з відповідачкою, від шлюбу дітей не мають. Спільне життя з відповідачкою не склалось через різні характери та погляди на життя, через що у сім»ї постійно виникають сварки та суперечки. Шлюбно-сімейні відносини між ними припинені, вони мають окремий бюджет. Відповідачка розірвати шлюб через органи РАЦС не бажає, у зв»язку з чим він вимушений звернутися до суду.
У судовому засіданні позивач підтримав позивні вимоги та просив шлюб розірвати, пояснивши, що спільне життя з відповідачкою не склалось через різні характери та протилежні погляди на життя. Між ними постійно виникали сварки та суперечки. Вони втратили почуття поваги та любові один до одного. Шлюбно-сімейні відношення між ними припинені, спільне господарство не ведуть, спору про поділ майна не мають. На теперішній час у нього є інша жінка, з якою він має намір створити сім»ю.
Відповідачка у судовому засіданні проти розірвання шлюбу не заперечувала, пояснивши вона і позивач мають різні погляди на життя, внаслідок чого у сім»ї часто виникали сварки, не було взаємоповаги. Крім того, позивач допустив подружню зраду, у зв’язку з чим, примирення між ними неможливе. Шлюбно-сімейні відношення з позивачем припинені два місяці тому.
Суд, перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 14 лютого 2004 року в відділі реєстрації актів цивільного стану Орджонікідзевського районного управління юстиції м. Харкова, актовий запис № 60. Від шлюбу дітей не мають.
Сторони не підтримують шлюбно - сімейні стосунки, спільне господарство не ведуть, мають окремий бюджет. Майновий спір відсутній.
Суд не надає сторонам строк на примирення, оскільки відповідачка наполягає на розірванні шлюбу і просить строк для примирення не надавати.
За таких обставин, суд вважає, що сім ў я розпалась остаточно і відновлена бути не може.
Витрати, пов»язані з реєстрацією розірвання шлюбу, суд покладає на позивача за його клопотанням.
Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214,215 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу Україны, суд –
В И Р І Ш И В :
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 14 лютого 2004 року в відділі реєстрації актів цивільного стану Орджонікідзевського районного управління юстиції м. Харкова, актовий запис № 60– розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 17 грн., ОСОБА_2 від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя - В.В. Буцький