Судове рішення #827410
Справа№2-2296/2006р

Справа№2-2296/2006р.

Справа №2-452/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

02 березня 2007 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого судці                                             Черкасенко Т.Г.

при секретарі                                                     Клименко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради про виділ часток у спільній сумісній власності та визнанні права власності на 1/2 частку в порядку спадкування.-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її чоловік - ОСОБА_2., ший постійно мешкав у м. Кривий Ріг по вул. АДРЕСА_1. Після його смерті залишилася частина квартири за вищезазначеною адресою. Спадкоємцем є вона, інших спадкоємців немає. З питань переоформлення спадщини вона звернулася до 1-ї Криворізької державної нотаріальної контори, але постановою нотаріуса їй в цьому було відмовлено в зв'язку з тим, що не визначені частки кожного співвласника в спільній сумісній власності.

Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого УЖКГ виконкому Криворукої міської Ради народних депутатів від 30.06.1993 року їм з чоловіком належить квартира АДРЕСА_1м. Кривого Рогу на праві спільної сумісної власності.

Вона проживає в квартирі з 1984 року до нього часу, а її чоловік з 1984 року по ІНФОРМАЦІЯ_1року, тобто по день свой смерті.

У них склався порядок користування квартирою, вони володіли цією квартирою а вважали, що кожному з них належить по 1/2 частиш квартири.

Спірне житлове приміщення складається з двох кімнат, житловою площею 29,6 кв.м., загальною - 48,94 кв.м. Згідно витягу з реестру прав власності на нерухоме майно, виданого КП "Криворізьке БТГ. вартість житлового приміщення складає 27333 гривень.

Факт володіння квартирою і проживання в ній підтверджується довідками КЖП  та квитанціями сплати комунальних платежів.

Просить, виділити частки в квартирі, як співласникам сумісної власності ОСОБА_1та ОСОБА_2. по 1/2 частині квартири АДРЕСА_1в м. Кривому Розі, визнавши за ними право власності на ці частки, а також визнати за нею право власності на 1/2 частину вищезазначеної квартири, що належала померлому ОСОБА_2. в порядку спадкування за законом.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала.

Представник відповідача - Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради - в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить, справу без його участі в зв'язку з відсутністю претензій з даного приводу.

Суд. вислухавши позивачку, свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4., вивчивши матеріали справи, вважає позовну заяву обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що з 09 квітня 1955 року позивачка перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2., що стверджується копією свідоцтва про шлюб.

Як вбачається з копії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_2. помер. В період шлюбного життя з чоловіком вони придбали квартиру АДРЕСА_1м. Кривого Рогу, про що свідчить копія свідоцтва про право власності на житло від 30.06.1993р., в якому співвласниками житлового приміщення вказана вона та її чоловік .без визначення часток.

Позивачка звернулася до 1-ї Криворізької державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за законом ж спадкоємиця 1-ї черги, але постановою нотаріуса від 21.11 2006р. їй в цьому було відмовлено в' зв'язку з тим. що в свідоцтві про право власності на житлове приміщенння не визначені частки кожного співвласника в спільній сумісній власності.

Спірне житлове приміщення придбано позивачкою та її чоловіком .10 06.1993 року, з того о часу між ними ніколи не було суперечок про частки в спільній сумісній власності. Квартирою користувалися порівну, також порівну сплачували належні платежі.

 

2

Факт володіння квартирою і проживання в ній підтверджується довідкою КЖП НОМЕР_1. та квитанціями про сплату комунальних платежів (а.с.9).

Спірне житлове приміщення складається з двох кімнат, житловою площею 29,6 кв.м., загальною - 48,94 кв.м. Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого КП "Криворізьке БТГ". вартість житлового приміщення складає 27313 гривень

Згідно ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Відповідно до ст. 61 Сімейного кодексу України об'єктами права спільної сумісної власності подружжя можуть бути будь-які речі, за винятком тих, які виключені з цивільного обороту. Об'ектом права спільної сумісної власності є заробітня плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя і внесені до сімейного бюджету або внесені на його особистий рахунок у банківську (кредитну) установу.

Частиною 1 ст. 70 Сімейного кодексу України передбачено, що частки майна дружини та  чоловіка, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, є рівними якщо інше невизначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Таким чином, позивачці на праві приватної власності як дружині померлого ОСОБА_2. належить 1/2 частина вищезазначеного майна, яке є объектом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно відповіді 1-ї Криворізької державної нотаріальної контори від НОМЕР_3після смерті ОСОБА_2., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини чи про відмову від спадщини ніхто не звертався, заповіт від імені ОСОБА_2не посвідчувався.

Відповідно до ч.3 ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо на протязі строку, встановленого ст. 1270 даного Кодексу, він не заявив про відмову від нього.

Позивачка до дня смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1., перебувала з ним в шлюбі, постійно проживала з ним за однією адресою, а тому в порядку ч.3 ст. 1268 Цивільного кодексу України вважається такою, що прийняла спадщину.

Таким чином, суд вважає можливим визнати за позивачкою, як єдиною спадкоємицею за законом після смерті ОСОБА_2., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1., право власності на 1/2, частину вищезазначеного майна.

Керуючись ст. ст. 10,11, 60 ЦПК України, ст.ст, 60,61, 70 Сімейного кодексу України, ст ст 1263,1270 ЦК України, суд -

ВИ РІШИВ:

Виділити ОСОБА_1та ОСОБА_2частки в квартирі АДРЕСА_1м. Кривого Рогу, визнавши за кожним з них право власності на 1/2 частину вказаної квартири.

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1м. Кривого Рогу в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Дніпропетровської області через районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга та рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація