Судове рішення #827390
Справа №2-1235/07 РІШЕННЯ

Справа №2-1235/07 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

03 березня 2007 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу у складі:

головуючого - судді Затолочного B.C.,

при секретарі Ходюк О.І.,

за участю:

позивача ОСОБА_1.,

відповідача ОСОБА_3., розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_3про визнання права власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на земельну ділянку площею 0,0603 га, розташовану На території Криворізької міської ради у Центрально-Міському районі за адресою буд. АДРЕСА_1у м. Кривому Розі.

У попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та надав суду пояснення, про те, що: ІНФОРМАЦІЯ_3року він придбав у відповідача домоволодіння № АДРЕСА_1у м. Кривому Розі, що підтверджується договором купівлі продажу від ІНФОРМАЦІЯ_3p., посвідченим Першою криворізькою державною нотаріальною конторою, реєстровий № НОМЕР_1, витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № НОМЕР_2р. та витягом з Державного реєстру правочинів № НОМЕР_3від ІНФОРМАЦІЯ_3р.

Далі позивач зазначає, що відповідно до п. 1.2.3. вказаного вище договору купівлі-продажу, йому, як покупцю, переходить у користування земельна ділянка, на якій розташоване це домоволодіння з усіма господарчими та побутовими будівлями і спорудами. Також вказано, що земельна ділянка підлягає оформленню у особисту власність згідно діючого законодавства. На той момент він та відповідач вважали, що земельна ділянка за адресою: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_1, не приватизована.

В серпні місяці 2006 р. він звернувся до Криворізького міського управління земельних ресурсів за видачею йому державного акту на право приватної власності на землю. Однак в усному порядку йому було відмовлено, так як на земельну ділянку за адресою: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_1, вже виданий Державний акт від ІНФОРМАЦІЯ_1p., відповідно до якого власником вказаної земельної ділянки є ОСОБА_2.

Далі позивач пояснює, що відповідач набув право власності на вказане домоволодіння відповідно до рішення Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11.08.2005 р. по справі № 2-1780 за позовом ОСОБА_3. до Центрально-Міської районної ради м. Кривого Рогу про встановлення факту правоволодіння домоволодінням та про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2. Однак на момент винесення цього рішення ОСОБА_3. не знав про приватизацію земельної ділянки і не включив її до переліку спадкової маси, яку він успадкував. Позивач посилається на те, що судовим рішенням встановлено факт правоволодіння домоволодінням, тобто відповідно до ст. 381 ЦК України, до ОСОБА_3. перейшло право власності на земельну ділянку на якій воно розміщено.

Позивач посилається на ст. 381 ЦК України відповідно до якої земельна ділянка, яка розташована під житловим будинком та іншими господарськими спорудами, є садибою і вважається відчуженою разом з будівлею, у разі відчуження самої будівлі.

Позивач вважає, що оскільки на сьогоднішній день земельна ділянка зареєстрована за померлим ОСОБА_2.$ він має право ставити вимогу про визнання за ним право власності на вказану земельну ділянку на підставі ст.ст. 377,381 ЦК України.

Таким чином, він, набувши право власності на домоволодіння, не може переоформити на себе право власності на земельну ділянку, на якій це домоволодіння знаходиться.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю.

За таких обставин суд вважає можливим вирішити справу в ході попереднього судового засідання згідно зі ст. 130 ч. 4 ЦПК України та задовольнити позов згідно ст. 174 ч. 4 ЦПК України.

 

2

У попередньому судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3року позивач придбав з відповідача домоволодіння № АДРЕСА_1у м. Кривому Розі, що підтверджується договором купівлі продажу від ІНФОРМАЦІЯ_3p., посвідченим Першою криворізькою державнок нотаріальною конторою, реєстровий № НОМЕР_1, витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № НОМЕР_2р. та витягом з Державного реєстру правочинів № НОМЕР_3від ІНФОРМАЦІЯ_3р.

Відповідно до п. 1.2.3. вказаного вище договору купівлі-продажу, позивачу, як покупцю, переходить у користування земельна ділянка, на якій розташоване це домоволодіння з усіма господарчими та побутовими будівлями і спорудами. Також вказано, що земельна ділянка підлягає оформленню у особисту власність згідно діючого законодавства.

В серпні місяці 2006 р. позивач звернувся до Криворізького міського управління земельних ресурсів за видачею йому державного акту на право приватної власності на землю та дізнався, що на земельну ділянку за адресою: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_1, вже виданий Державний акт від ІНФОРМАЦІЯ_1p., відповідно до якого власником вказаної земельної ділянки є ОСОБА_2.

Відповідач набув право власності на вказане домоволодіння відповідно до рішення Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11.08.2005 р. по справі № 2-1780 за позовом ОСОБА_3. до Центрально-Міської районної ради м. Кривого Рогу про встановлення факту правоволодіння домоволодінням та про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2. Однак на момент винесення цього рішення ОСОБА_3. не знав про приватизацію земельної ділянки і не включив її до переліку спадкової маси, яку він успадкував. Оскільки, судовим рішенням встановлено факт правоволодіння домоволодінням, то відповідно до ст. 381 ЦК України, до ОСОБА_3. перейшло право власності на земельну ділянку на якій воно розміщено.

Відповідно до ст. 381 ЦК України земельна ділянка, яка розташована під житловим будинком та іншими господарськими спорудами, є садибою і вважається відчуженою разом з будівлею, у разі відчуження самої будівлі.

Відповідно до ст. 377 ЦК України до особи, яка набула житловий будинок, переходить право власності на земельну ділянку, на якій він розміщений, без зміни її цільового призначення, в розмірах, які встановлені договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку розмір земельної ділянки невизначений, к набувачу переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком та на частину земельної ділянки, яка необхідна для його обслуговування.

Державним актом на право приватної власності на землю від ІНФОРМАЦІЯ_1р. визначено, що земельна ділянка за адресою: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_1, передана саме для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель. Тобто, ОСОБА_1., разом з придбаним їм домоволодінням, повинно належати право власності на земельну ділянку на якій це домоволодіння розташоване.

Керуючись ст.ст. 130,174,215,256 ЦПК України, ст. ст. ст. 377,381 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_3про визнання права власності на земельну ділянку задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1право власності на земельну ділянку площею'0,0603 га розташовану на території Криворізької міської ради у Центрально-Міському районі за адресою буд. АДРЕСА_1у м. Кривому Розі, яка раніше належала ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_2року, на підставі державного акту на право приватної власності на землю від ІНФОРМАЦІЯ_1року, реєстровий № 7840.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду.      .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація