Судове рішення #827388
Справа № 2-852/07

Справа № 2-852/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

28 лютого 2007 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого: судді Затолочного B.C.,

при секретарі Ходюк О.І.,

за участю представника позивача ОСОБА_2.,

відповідача ОСОБА_3., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_3про збільшення розміру аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3. про збільшення розміру аліментів.

Позов, на задоволенні якого в судовому засіданні наполягала представник позивача, обгрунтований тим, що з відповідача на утримання дитини рішенням суду стягнуто аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку, але не менше половини неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.

Відповідач аліменти сплачує нерегулярно і має заборгованість по цим платежам в розмірі 2381 грн.

Позивач працює, але її заробітку для утримання дитини недостатньо.

З часу стягнення з відповідача аліментів зріс розмір комунальних платежів.

На підставі цього позивач просить збільшити розмір аліментів до 1/4 частини всіх видів заробітку позивача, але не менше від 30% мінімального прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснив суду, що дійсно з нього на утримання дитини стягнуто аліменти.

Він працює, але його зарплата невисока.

Раніше він не міг влаштуватися на роботу і тому виникла заборгованість з аліментних платежів.

В позові просить відмовити.

Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши надані ними докази, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні, рішенням Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 15 липня 2002 року з відповідача на користь позивача на утримання їх спільної дитини стягнуто аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше половини неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.

Відповідач аліментні платежі сплачує нерегулярно і має заборгованість з цих платежів в розмірі 2381 грн,

  Працює позивач нерегулярно.

Останнє місце роботи позивача - ТОВ «Мегастар», де відповідач працює на підставі трудової угоди.

Зазначені фактичні обставини справи, крім пояснень представника позивача та

відповідача, підтверджуються виконавчим листом, свідоцтвом про народження, довідкою ДВС, трудовою угодою.

Частиною 3 статті 181 СК передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до статті 182 СК при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів,

 

2

наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, які мають істотне значення.

Всі передбачені законом обставини при визначені частки заробітку, яка має стягуватися з відповідача як аліменти були враховані судом.

Частиною 1 статті 192 СК передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Ніяких обставин, зазначених в статті 192 СК, які б могли вплинути на зміну частки заробітку, яка стягується як аліменти з відповідача, сторонами не надано.

В той же час відповідно до змін в Сімейному законодавстві, які сталися після прийняття рішення про стягнення аліментів з відповідача розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (частина 2 статті 182 СК).

Тому аліменти слід стягувати в раніше встановленому розмірі - 1/4 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Керуючись ст. ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, ст. ст. 181,182, 192 СК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_3про збільшення розміру аліментів задовольнити частково.

Збільшити розмір аліментів, які стягуються з відповідача, ОСОБА_3на користь позивача, ОСОБА_1на утримання сина, ОСОБА_4, 1997 року народження.

Стягнути з відповідача, ОСОБА_3на користь позивача, ОСОБА_1на утримання сина, ОСОБА_4, 1997 року народження, аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходу), але не менше від 30% мінімального прожиткового рівня дитини відповідного віку.

Стягнути з відповідача, ОСОБА_3в доход держави судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн.., та на користь Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі ЗО (тридцять) грн..

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Якщо після набрання рішенням суду законної сили зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів абозвіявнення від них.

Головуючий     

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація