Судове рішення #8270261

   

 Справа № 2-728/10

     № 2-5685/09

РІШЕННЯ

Іменем України

26 лютого 2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді – Скотаря А.Ю.;

за участю секретаря – Котула Н.С.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, третя особа – виконком Московської районної в м. Харкові ради про втрату права користування жилим приміщенням, -

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулись до суду з позовом в обґрунтування якого зазначили, що зареєстровані і мешкають в квартирі АДРЕСА_1. Відповідачі також зареєстровані, але не проживають в зазначеній квартирі біля 11 років, а саме з вересня 1998 року і з того часу за місцем реєстрації не з’являються, житлом не цікавляться. сплату комунальних платежів не здійснюють, особистих речей в квартирі не мають.

Позивачі просять визнати відповідачів такими, що втратили право користування жилим приміщенням за вказаною адресою зі зняттям з реєстраційного обліку.

В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали позов та надали поясненні відповідно до обставин викладених в позові. Просили задовольнити їх позов і винести заочне рішення в зв’язку з неявкою відповідачів.

Позивачі ОСОБА_4 та ОСОБА_3 до суду не з’явились, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримали.

Представник третьої особи – виконавчого комітету Московської районної в м. Харкові ради в судове засідання не з’явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності та винесення рішення на розсуд суду.

Відповідачі в судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили, про час та місце розгляду справи сповіщались належним чином, що дає судові змогу розглянути справу за їх відсутності.  

Дослідженням матеріалів справи встановлено наступне:

Сторони у справі є користувачами квартири АДРЕСА_2 відповідно до договору найму житла в будинках державного і комунального житлового фонду від 02.02.2000 (10).

Згідно довідок дільниці № 30 Московської філії КП «Жилкомсервіс» за № 2856 від 02.12.2008 за адресою АДРЕСА_3 на теперішній час зареєстровані  ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (а.с. 4, 13).

Відповідно до акту від 10.11.2008, складеного мешканцями будинків №№ 15, 15-А, 13 по вул. Вятська в м. Харкові, підписи яких завірені начальником дільниці № 30 Московської філії КП «Жилкомсервіс», ОСОБА_5 зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, однак з 1998 року і по теперішній час не проживає за цією адресою (а.с. 5).

Відповідачі з заявами та скаргами про створення перешкод в проживанні за вказаною адресою до Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області не звертались, до КП «Харківське міськБТІ» заяв від їх імені про обмін жилими приміщеннями не надходило, що підтверджується відповідними довідками (а.с. 11-12).

      За вказаних обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню, так як відповідачі добровільно залишили жиле приміщення за місцем реєстрації в 1998 році. До теперішнього часу не виявляють бажання користуватися вказаним житлом, До дільниці, яка обслуговує будинок № 15 по вул. Вятська в м. Харкові та правоохоронних органів з заявами про створення перешкод в користуванні жилим приміщенням не звертались, оплату за комунальні послуги не здійснюють, відсутні за місцем реєстрації більш ніж пів року.

Відповідно до ст. 163 ЖК України, у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, встановлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім’ї не звільняє їх від виконання обов’язків за договором найму жилого приміщення.

Згідно ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ним зберігається житло впродовж шести місяців.

Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності її понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 71, 72, 163 ЖК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

    Визнати ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням – квартирою № 1 в будинку № 15 по вул. Вятська в м. Харкові.

Зняти ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з реєстраційного обліку  за адресою АДРЕСА_3.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем до суду що його ухвалив протягом десяти днів з моменту отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя                                                                                                                       А.Ю. Скотар  

  • Номер: 6/337/14/2016
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-728/10
  • Суд: Хортицький районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Скотар Андрій Юрійович
  • Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2016
  • Дата етапу: 10.02.2016
  • Номер: 2-728/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-728/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Скотар Андрій Юрійович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.07.2010
  • Дата етапу: 29.07.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація