Судове рішення #8269341

                                    Справа №  2-2638

      2010 р.

                                                                    РІШЕННЯ

                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 січня 2010 року Московський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Майстренко О.М., за участю секретаря Соломаха О.В. розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа: відділ опіки та піклування Московського РВК м. Харкова про позбавлення батьківських прав-

                                                              В С Т А Н О В И В   :

Позивач  звернулася до суду з позовом та просить позбавити відповідача по справі батьківських  прав у відношенні неповнолітньої дитни – дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  посилаючись на те, що відповідач не займається вихованням дитини, матеріально її не утримує, долею дитини не цікавиться.

З 27.07.2000 року ОСОБА_1 перебувала в шлюбних відносинах з відповідачем ОСОБА_2 Від даного шлюбу 27.01.2001 року у них народилася дочка - ОСОБА_3.

Неповнолітня дочка мешкає разом з матір*ю а адресою: по пров..2-му Істомінському, 10 в м. Харкові.

 Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 23.01.2003 року шлюб між сторонами було розірвано. Після розірвання шлюбу дочка мешкає разом із матір*ю за вказаною адресою.

Відповідач по справі ОСОБА_2 не займається вихованням та утриманням дитини,  не цікавиться її розвитком, станом її здоров*я та інтересами.

  Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з*явився, про день слухання по справі повідомлений, проти позбавлення батьківських прав відносно дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  не заперечує, про що в матеріалах  справи є письмове підтвердження.

3-тя особа: відділ опіки та піклування Московського РВК м. Харкова проти позову не заперечують, доводи позивача не оспорюють.

Суд, вислухав  сторони, вивчив матеріали справи, вважає, що позов підлягає задовленню з наступних підстав.

Згідно  ст. 163 Шлюбного Кодексу України батьки мають право та зобов*язані виховувати своїх дітей, піклуватись про їх здоровья, фізичний, духовний та нравчий развиток, навчання, готувати їх до праці. Батьківські права не можуть здійснюватись в протиріччі з інтересами дітей.

Як  вбачається з пояснень позивача, з 27.07.2000 року ОСОБА_1   перебувала в шлюбних відносинах з відповідачем ОСОБА_2 Від даного шлюбу 27.01.2001 року у них народилася дочка - ОСОБА_3, згідно свідоцтва про народження, виданого відділом РАЦС Московського районного управління юстиції м. Харкова 12.05.2001 року.

Неповнолітня дочка мешкає разом з матір*ю по пров..2-му Істомінському, 10 в м. Харкові згідно довідки № 632 від 01.12.2009 року.

  Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 23.01.2003 року шлюб між сторонами було розірвано, згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого відділом РАЦС Московського районного управління юстиції.

Відповідач по справі ОСОБА_2 не займається вихованням та утриманням дитини,  не цікавиться її розвитком, станом її здоров*я та інтересами.

Батько  дитини ОСОБА_2 написав нотаріально посвідчену заяву від 11.10.2004 року, згідно якої погодився з позбавленням його батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

 Згідно свідоцтва про народження 1-ВЛ № 174957 від 12.05.2001 року неповнолітня дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є дочкою відповідача по справі.

Згідно  ст. 164 Шлюбного Кодексу України батьки чи один з них можуть бути позбавлені     батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов*язків по вихованню дітей, оказують своїм антисуспільною, аморальною поведінкою шкідливий вплив на дітей.

Таким чином, у суду є всі правові підстави для задоволення позову та позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав,  оскільки, це буде відповідати інтересам дитини, у зв’язку з тим, що остання не виконує своїх обов*язків по вихованню дитини, матеріально не утримує її, фактично залишив її, долею її не цікавиться.

Керуючись ст.ст. 209, 212, 213, ЦПК України, ст.164  шлюбного Кодексу України, суд,-

                                                         В И  Р  І  Ш  И  В  :

Позов  задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав у відношенні неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня оголошення рішення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                                                Суддя:

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація