СПРАВА № 2 - 187 /10
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2010 року Підволочиського районного суду Тернопільської області
в складі: головуючого Комендата Р.Т.
при секретарі Делик С.Р.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Підволочиську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
До Підволочиського районного суду Тернопільської області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу в якому зазначила, що подружнє життя в них не склалося, у зв'язку з тим, що в них різні характери, тривалий час відповідач проживає в себе вдома, зв'язків вони не підтримують, тому переконана, що сім'ю зберегти неможливо.
Як зазначено в позові, а також встановлено під час попереднього судового засідання відповідач ОСОБА_2 є мешканцем АДРЕСА_1
Згідно вимог статті 109 ЦПУ України позови до фізичної особи пред'являються в суд за місцем її проживання.
В ч. 2 ст. 110 ЦПК України зазначено, що позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за місцем проживання позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
В даному випадку позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні повідомила, що від цього шлюбу в них дітей не народилося, інших малолітніх чи неповнолітніх утриманців в неї немає, даних, які б вказували на те, що через стан свого здоров'я, а також з інших поважних причин, позивач не може виїхати до місця проживання відповідача ОСОБА_1 суду не надала.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 116 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.
В свою чергу, згідно ч. 2 ст. 117 ЦПК України суд, якому передано справу з іншого суду в порядку, встановленому статтею 116 цього Кодексу, повинен прийняти її до провадження.
За таких обставин суд вважає, що позов про розірвання шлюбу поданий ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу було прийнято помилково, тому дану справу слід передати на розгляд Гусятинському районному суду Тернопільської області по місцю проживання відповідача.
Враховуючи наведене та керуючись ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, п. 2 ч. 1 ст. 116, ч. 2 ст. 117 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу передати на розгляд Гусятинському районному суду Тернопільської області.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд протягом п’яти днів з дня її отримання сторонами шляхом подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий підпис Р.Т. Комендат
копія вірна:
Голова Підволочиського
районного суду Р.Т. Комендат