Категорія 6.19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2010 року Справа № 2а-1664/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кір’ян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатобудівельний завод» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 85000,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
03 березня 2010 року прокурор Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача ВАТ «Іванівський верстатобудівельний завод», в якому послався на наступне. У порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення про розкриття емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі – Положення), у термін до 20.02.2009 відповідач не розкрив регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2008 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до ЛТУ ДКЦПФР. У зв’язку з цим 25.03.2009 позивачем відносно ВАТ «Іванівський верстатобудівельний завод» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 44-ЛУ. Згідно цього розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.04.2009 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та розкрити регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2008 року шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та надати до Комісії в паперовій та електронній формі згідно вимог Положення та наказу ДКЦПФР № 349 від 05.04.2007. Відомостей про виконання розпорядження надано не було. Дії відповідача підпадають під ознаки порушення, відповідальність за яке передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» – невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. У зв’язку з цим начальником ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову № 83-ЛУ від 13.05.2009 про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанова позивача у встановленому порядку не оскаржувалася, копії платіжних документів, які б підтверджували оплату суми штрафу, на адресу позивача не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу. Прокурор просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 85000 грн. у дохід Державного бюджету України.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, представник позивача дав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, причин неявки суду не повідомив, про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов’язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі від тисячі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом установлено, що 25.03.2009 позивачем відносно ВАТ «Іванівський верстатобудівельний завод» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 44-ЛУ. Згідно цього розпорядження відповідач повинен був у термін до 15.04.2009 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та розкрити регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2008 року шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та надати до Комісії в паперовій та електронній формі згідно вимог Положення та наказу ДКЦПФР № 349 від 05.04.2007. Відомостей про виконання розпорядження надано не було. Дії відповідача підпадають під ознаки порушення, відповідальність за яке передбачена п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» – невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. У зв’язку з цим начальником ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову № 83-ЛУ від 13.05.2009 про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Зазначена постанова в установленому порядку оскаржена та скасована не була та на цей час є чинною. Інформації щодо виконання постанови на адресу позивача не надходило.
Вказані обставини підтверджуються розпорядженням ЛТУ ДКЦПФР від 25.03.2009 № 44-ЛУ про усунення порушень законодавства про цінні папери, актом № 83-ЛУ від 28.04.2009 про правопорушення на ринку цінних паперів, постановою № 83-ЛУ від 13.05.2009 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, реєстрами вихідної кореспонденції.
Таким чином, суд вважає, що є підстави для стягнення з відповідача зазначеної суми штрафних санкцій.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатобудівельний завод» задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатобудівельний завод» (94643, Луганська область, Антрацитівський район, смт. Іванівка, вул. Жовтнева, 14, код ЄДРПОУ 00285735) у дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700088 в ГУ ДКУ за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ 106) суму штрафної санкції у розмірі 85000,00 грн. (вісімдесят п’ять тисяч грн.).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 25 березня 2010 року.
Головуючий: суддя О.П.Островська